rss
PatRESS News

Zpět

V Lovosicích se strhne bitva s Duklou

24. května 2013

Fanoušci Lovosic hnali tým i Dukle, co teď doma?
Lovosice - Jestliže byla letošní sezóna extraligy házené plná nervózně vyrovnaných duelů, tak to stále nebylo nic proti tomu, co přijde s posledním zápasem. Teď teprve přijde nervák hodný vystřižení z hollywoodských snímků. Na severu Čech se strhne opravdová bitva a jen při opravdovém štěstí by se mohly radovat oba celky. Pro diváka bude zápas Lovosic s pražskou Duklou opravdovým šlágrem. Jestli domácí chtějí medaili, musí vyhrát a pak se dát na modlení.
            "Dokud je byť jen teoretická šance na medaili, tak do toho půjdeme na tisíc procent," slibuje trenér týmu HK .A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba.
            Srbův tým, přestože v průběhu sezóny měl rozjetý svůj vlak i k cílové stanici "zlato", nakonec díky několika drobným klopýtnutím může zůstat zcela bez medaile. Letošní vyrovnanost nejlepších týmů má neúprosné dopady. Kdyby Lovosice v předchozím duelu s Hranicemi vyhrály, klidně mohly mít stříbro. Teď musí nad Duklou zvítězit a modlit se, aby právě Hranice prohrály v Zubří. Rozdíly mezi týmy jsou jen bodové. "Duklu už přeskočit nemůžeme. Ta bude buď druhá nebo třetí. Je to prostá matematika, ze které nic nevymyslíme. Ve vzájemných zápasech s Duklou a Hranicemi jsme horší, ale nemá smysl přemýšlet dál, dokud neporazíme Duklu. To je to nejdůležitější," upozorňuje trenér Srba.
            V posledním vzájemném zápase s Duklou Lovosice ošklivě prohrály, ale teď je situace jiná. Pražané nemají brankáře Petržalu a Kotrče. Lovosice navíc hrají doma, kde celý tým spoléhá i na své diváky, kteří po převlečení do bílých triček, dokážou vytvořit "bílé peklo" a hnát svůj tým kupředu. "Už kvůli našim fanouškům musíme vyhrát. Pomáhají nám celou sezónu. Jsou dalším hráčem na hřišti a chceme pro ně letošní sezónu uzavřít vítězstvím. Byla by navíc velká škoda, kdyby se trenér Vojta Srba, který u týmu končí, nemohl rozloučit medailí. Celý tým by mu jí přál," nechal se slyšet tahoun Lovosic Jiří Motl.
            Poslední utkání letošního ročníku extraligy Lovosice vs. Dukla Praha je pod dohledem televizních kamer naplánovaný tuto sobotu od 10:30 hodin v lovosické hale Chemik.


tagy: házená, Lovosice, extraliga, Tipgames, Dukla, Srba, Motl,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz