rss
PatRESS News

Zpět

V Lovosicích startuje svátek házené a evropský pohár

7. září 2012

HK .A.S.A. Město Lovosice
Lovosice - Velký svátek házené. Jinak ani nelze nazvat sobota v Lovosicích, kde takřka celý den budou mít prostor právě místní házenkáři všech věkových kategorií. Program vyvrcholí v podvečer tolik očekávaným startem Evropského poháru, v němž lovosický "A" tým narazí na chorvatský celek HC Zamet.
            Pro Lovosice je to teprve druhá zkušenost s evropskou soutěží. Poprvé se severočeský tým představil před čtyřmi lety v srbském Čačaku, kde byl výborným vyrovnaným soupeřem a další postup v turnaji mu utekl doslova o branku. Tentokrát bude Pohár EHF velkou neznámou - Lovosice nastoupí tuto sobotu v domácím prostředí proti chorvatskému celku HC Zamet a následující víkend se představí naopak na jeho palubovce. "O soupeři se nám podařilo získat opravdu velmi málo aktuálních informací. Jeho kádr je hodně obměněný. Víme, že by měl být údernější na levé straně, tedy ze spojky a křídla. Naopak pravá strana je nová. Tým by měl předvést vysunutou agresivní hru," prozradil exkluzivní informace trenér HK .A.S.A. Město Lovosice Vojtěch Srba.
            Srbův tým hodlá těžit především z velké natěšenosti. Odstartovat novou extraligovou sezónu rovnou zápasy evropského poháru se jen tak nepoštěstí. "Snažili jsme se připravit, jak jen bylo v našich silách. Přišli jsme o jedno utkání, ale věřím, že právě strach z neznáma, nás dokáže vyburcovat k maximálnímu výkonu. Co bylo doteď, je prakticky zapomenuto, to natěšení musí vše předběhnout," začínají být cítit emoce už i ze samotného trenéra Srby.
            Domácí tým má také trochu obměněný a především omlazený kádr. Chybět však bude zraněný Krahulík. "Je to citelná ztráta, protože Míla je zkušený univerzální hráč, ale to musíme brát jako fakt a ne se tomu podat. Pohár bude úplně jiná soutěž," podotkl Srba.
            Že je začátek chlapské soutěže a utkání evropského poháru doslova velkým svátkem pro celé město svědčí také samotný program. Ten startuje už od půl dvanácté utkáním přípravky, minižáků a následovat budou starší žáci a dorostenci. Plné bude jak venkovní hřiště tak i sportovní hala. Vstupenky na pohárový zápas se začnou prodávat od půl čtvrté a utkání rozhodčí pískne od 17 hodin. "Házená v Lovosicích, to není jen ta vrcholná mužská. Každý z hráčů, kteří v sobotu nastoupí proti chorvatskému týmu si před svým vstupem do mužské házené prošel mnoha mládežnickými kategoriemi, které mají v Lovosicích též dlouhou a úspěšnou tradici, a proto bychom rádi v rámci slavnostního dne představili házenou v Lovosicích díky utkáním všech věkových kategorií. Nachystány jsou také suvenýry a celkově je program připraven tak, aby si ho diváci mohli skutečně s námi užít," pozval milovníky tohoto sportu do Lovosic trenér Vojtěch Srba.
 
 
Program - sobota 8. září:
11:30 – 12:30 utkání přípravky 4+1, minižáků 6+1 (venkovní hřiště)
12:30 – 13:30 utkání mladších žáků, mladších žákyní (venkovní hřiště)
13:30 – 14:00 utkání starších žáků (venkovní hřiště)
14:00 – 15:15 ml.dorost Lovosice – Louny (sportovní hala)
Po utkání ml.dorostu budou všichni diváci požádáni o vyklizení sportovní haly
15:30 - zahájení prodeje vstupenek na utkání evropského poháru
17:00 - utkání mužů HK .A.S.A. Město Lovosice – HC Zamet (Chorvatsko)
Bezprostředně po utkání následuje přímo na hřišti autogramiáda hráčů „A“ týmu.


tagy: házená, Lovosice, Evropský pohár, HC Zamet, Srba,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Lovci slaví stříbro

Lovosice fantasticky srovnaly sérii

Toman: Začali jsme běhat, kluci mě mají hodně rádi

Lovci vyklepli Frýdek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz