rss
PatRESS News

Zpět

V Misanu odstartoval evropský šampionát tahačů

18. května 2013

Adam Lacko před Davidem Vršeckým.
Misano – Evropský šampionát závodních tahačů letos odstartoval v italském Misanu. Po úvodním dnu sice úřadující šampion Jochen Hahn ukázal, že i letos hodlá být jedním z hlavních adeptů na titul, ale boj o čelní příčky bude hodně tvrdý.
            „První závody jsou vždy velkou ukázkou toho, kdo jak přes zimu pracoval. Mohou naznačit následující vývoj, ale tentokrát je v paddocku cítit velká nervozita, protože tam žádný absolutní suverén není,“ podotkl pilot severočeské stáje MKR Technology Adam Lacko.
            Právě jeho stáj v Misanu představila své dva nové závodní speciály s úplně novým designem. Černo-červené renaulty letos kočíruje právě Lacko spolu se švýcarským kolegou Markusem Bösigerem. „Bylo parádní sledovat, jak si naše trucky při slavnostním odhalení konkurence bedlivě prohlížela. Sice se nám nepodařilo vyrazit jí podobně i dech na závodní trati, ale zatím je to takové oťukávání,“ je v klidu jezdec MKR Technology Markus Bösiger.
            Úvodní hlavní závod žádná dramata nepřinesl. Jak si piloti vyjeli své pozice při „super pole“, tak by také prakticky dojeli. Změny nastaly jen díky technickým potížím či penalizacím. Na divočejší předjíždění si diváci museli počkat až do hendikepové jízdy, v níž si elitní osmička zrcadlově vyměnila své startovní pozice. První závod vyhrál jezdec s jedničkou – Jochen Hahn, před Davidem Vršeckým a Markusem Oestreichem. Bösiger bodoval čtvrtý a Lacko šestý. „Od startu jsem měl technické potíže. Sice to nebylo nic, co by mě zastavilo, ale naplno jsem jet nemohl, takže mě to pár pozic stálo,“ podotkl Lacko.
              V hendikepu pak zabodoval Fin Makinen, který se probojoval na čelo a získal vítězství za polovinu vypsaných bodů. Pro stříbro si přijel Oestreich, který loni hájil barvy severočeského týmu MKR, a bronz po výborné stíhací jízdě patřil Hahnovi. Těsně pod pódiem skončil Vršecký.  Bösiger byl sedmý a Lacko byl za nesplnění „drive through“ diskvalifikován. „Nebyla to pro nás zrovna ideální sobota, ale to třeba ani pro některé papírové favority jako je Albacete nebo Kiss, kteří, když to opravdu hodně zjednoduším, měli společně tři body. Šampionát budou evidentně pořádné nervy, takže musíme bojovat,“ dodal odhodlaně Adam Lacko.
 
Výsledky – 1. závod: 1. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 2. David Vršeccký (CZE) Buggyra, 3. Markus Oestreich (GER) Truck Sport Lutz Bernau, 4. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, 5. Mika Makinen (FIN) Mika Makinen, 6. Adam Lacko (CZE) MKR Technology.
 
2. závod – hendikep: 1. Mika Makinen (FIN) Mika Makinen, 2. Markus Oestreich (GER) Truck Sport Lutz Bernau, 3. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 4. David Vršecký (CZE) Buggyra, 5. René Reinert (GER) René Reinert, 7. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, DIS Adam Lacko (CZE) MKR Technology.
 
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, sezóna, Lacko, Misano,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz