rss
PatRESS News

Zpět

V Mostě se na autodromu utká kvartet českých pilotů

31. srpna 2012

Adam Lacko je v Mostě jedním ze čtyř českých pilotů
Most – Jubilejní 20. ročník Czech Truck Prix v Mostě, který je osmou zastávkou letošního ročníku Mistrovství Evropy závodních tahačů, bude vskutku mimořádný především pro domácí fanoušky. Do soubojů monstrózních speciálů zasáhnou zcela výjimečně hned čtyři ryze čeští závodníci, které potáhne aktuálně nejlepší z nich Adam Lacko hájící barvy severočeské stáje MKR Technology.
            Kvartet českých pilotů truckracing v závodech nepamatuje. Všichni navíc mají velkou návaznost právě na severní Čechy, které se už klidně mohou nazývat baštou truckracingu. O pódium bude bojovat zejména Adam Lacko na černo-červeném renaultu s číslem 3 a David Vršecký na buggyře. Lackova stáj MKR Technology sídlí v Židovicích, tedy jen několik málo kilometrů od Vršeckého roudnické Buggyry. Letos do šampionátu nastoupil také legendární Frankie Vojtíšek z Jablonce nad Nisou startující na bílém MANu ekipy Frankie Oxxo Truck Racing Team. Dnes už stálou trojici tohoto šampionátu vůbec poprvé, a to právě v Mostě, rozšíří Michal Matějovský - syn další legendy Stanislava Matějovského. Zatímco otec Stanislav je někdejší evropský šampion z roku 2001, pro syna Michala bude jízda v tahači o víkendu jeho závodní premiérou. Ačkoli jde o jednorázový start, tak Michal Matějovský díky svému kroku navazuje na rodinnou tradici. Přestože Matějovský na podzim testoval s Lackovým týmem MKR, v Mostě se představí jako druhý jezdec konkurenční Buggyry, tedy jako Vršeckého parťák.
            Diváci mohou očekávat urputné boje o pódium. Kolikrát dokážou čeští jezdci přemoci letošní suverény Němce Jochena Hahna nebo Španěla Albaceteho? Adam Lacko je momentálně na průběžné třetí příčce šampionátu, Vršecký na páté. „Rozhodně to bude hodně zajímavé. Věřím, že pro diváky bude velmi motivující do Mostu dorazit, aby viděli v akci hned čtveřici domácích pilotů, a také věřím, že jim nechám zahrát tu nejoblíbenější písničku, českou hymnu a pokud by se k tomu povedlo, co v loňském roce, tak bude o velké zážitky rozhodně postaráno,“ mrknul pilot MKR Technology Adam Lacko, když připomněl, že loni se se svými dvěma stájovými kolegy Markusem Bösigerem a Markusem Oestreichem postaral o historický mezník, když poprvé v dějinách truckracingu dokázali všichni tři jezdci jedné stáje obsadit v hlavním závodě kompletní stupně vítězů. 


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Vršecký, Matějovský, Vojtíšek,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz