rss
PatRESS News

Zpět

V pondělí končí výhodná on-line registrace do Rock Point – Horské výzvy

12. březen 2015

On-line registrace do 1. závodu končí v pondělí, ale přihlásit se bude možné i na místě. Šumperk/ČR – V pondělí večer bude ukončena on-line registrace do úvodního závodu nového ročníku seriálu Rock Point-Horská výzva, který odstartuje v Jeseníkách. Přihlásit se bude možné sice ještě i na místě, ale veškeré výhody je možné čerpat právě jen do pondělka.
            „On-line registrace s sebou přináší celou řadu výhod. Abychom vše stihli připravit, je potřeba stihnout termín konce přihlášek. Dopředu přihlášený závodník má především zvýhodněné startovné, ale získává také elegantní pamětní tričko závodu v černé barvě, startovní číslo s vlastním jménem nebo bonusovou plechovku od Red Bullu,“ připomněl ředitel závodu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta.
            Zvýhodněné přihlášky je třeba zaslat nejpozději do pondělí 16. března do 20 hodin. Závod jako takový odstartuje za tři týdny (10. a 11. dubna). První podnik letošní sezóny hostí Jeseníky. Ve skiareálu Kouty, kde závod bude mít start i celé zázemí, se běžci poprvé seznámí s novinkami nového ročníku. Připraveny jsou opět tři délky tras – Short (14 km), Half (35 km) a Long (63 km). Nejkratší trať ale bude možné absolvovat i mimo soutěž v kategorii Nordicwalking. „Původně jsme chtěli nejkratší závodní trasu zcela nahradit pouze nesoutěžním pochodem, ale nakonec jsme se rozhodli, že ji vlastně rozdělíme na soutěžní a i nesoutěžní část proto, aby prakticky každý našel důvod navštívit naši akci a měl motivaci poznávat české hory a nesedět doma u televize,“ vysvětlil Zitta.
            Rozšířil se i počet kategorií. Oblíbená kategorie Dogtreking bude pro stále rostoucí zájem nově rozdělena na muže a ženy. Doteď byla jednotná.
„Tour“ čtyř závodů Rock Point – Horské výzvy odstartuje v Jeseníkách v pátek 10. dubna tradičně pět minut před půlnocí, kdy se na trať vydají běžci nejdelší trasy. Na ně pak bude čekat trojice občerstvovacích stanic – na Ramzové (16 km), na Červenohorském sedle (25 km) a u Ovčárny u chaty horské služby (45 km). Ti nejrychlejší do cíle doběhnou ještě před startem dalších kategorií. Ty totiž vybíhají v sobotu dopoledne. 

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Jeseníky,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz