rss
PatRESS News

Zpět

V premiérové Navaře týmu MKR Technology dvakrát zacinkalo zlato

4. června 2013

Adam Lacko v Navaře vyhrál.
Navarra – Ve znamení několika prvenství byla druhá zastávka Mistrovství Evropy závodních tahačů. Historicky poprvé se jelo na španělském okruhu Navarra, svá letošní první vítězství získala severočeská stáj MKR Technology, Adam Lacko nechal letos poprvé zahrát českou hymnu a stejně tak jeho švýcarský parťák Markus Bösiger. Premiéra se stáji MKR prostě vydařila.
                „Závodní okruh v Navaře nikdo neznal. Poprvé jsme ho viděli až na místě a tahače jsme nastavovali až během volných tréninků, tedy přímo v den závodu. Když se ohlédnu za víkendem, musím být spokojený. Je to jeden z nejnáročnějších technických okruhů vůbec a nám se na něm povedlo ztrácet zcela minimálně. Získali jsme navíc dvě vítězství, takže aktuálně vzato, je to paráda,“ řekl šéf MKR Technology Mario Kress.
                První radost přišla hned v úvodním dnu, v němž Adam Lacko získal premiérové týmové vítězství této sezóny, a díky němu poprvé zazněla česká hymna. Lacko si přitom pro pódium jel už v hlavním závodě. Přestože odstartoval z šesté příčky, po strkanicích v prvním okruhu se propracoval na třetí pozici. O tu smolně přišel až v závěrečném kole, když se dostal do kontaktu se za ním jedoucím Maďarem Kissem. Jeho zpomalení využil další z českých jezdců David Vršecký, takže Lacko byl náhle pátý. Vyhrál Oestreich před krajanem Hahnem. Díky následné penalizaci Kisse se Lacko dostal na bramborovou příčku a Vršecký později dostal pohár za bronz. „To byla neskutečná smůla. Kiss jezdí sice velmi rychle, ale také bez jakéhokoli respektu, který se ve finále otáčí i proti němu,“ kroutí hlavou Lacko, jehož parťák Markus Bösiger v závodě bodoval šestý.
                Chuť si rodák z Čeladné zpravil v sobotní odpolední hendikepové jízdě, v níž se hned dostal do vedení. První příčku s přehledem udržel, když na druhého Fina Makinena najel takřka deset vteřin. „Tahle trať mi vyhovuje. Je stavěná jak pro motokáry, na kterých jsem vyrostl, je tu hodně zatáček, moc se mi líbí. Kluci navíc viditelně během pauzy po prvních závodech v Misanu udělali na autě velký kus práce. Díky jim za to,“ chválí si Lacko, který si na pódiu užíval zvuk české státní hymny.
                Na pódiu ho doplnil třetí Španěl Albacete, jenž se na stupně dokázal senzačně probojovat až z posledního místa. Vršecký bodoval pátý. Smůlu měl Lackův kolega Markus Bösiger, který doplatil na strkanice při startu. Jeho truck sice závod dokončil na čtrnácté příčce, ale zmuchlaný jak plechovka. „Předek byl dost zdemolovaný, takže spát jsme šli hodně pozdě. Radost, kterou nám ale udělal Adam, nás hnala dopředu,“podotkl mechanik MKR Daniel Kozlovský.
                V neděli se už od rána s technickými potížemi pral švýcarský jezdec v barvách severočeské stáje MKR Technology Markus Bösiger. Po „super pole“ mu mechanici museli měnit diferenciál a nebylo jisté, zda to do úvodního závodu vůbec stihnou. Tým konstruktéra Maria Kresse ale za hodinu dokázal nemožné a Bösiger v závodě nechyběl. Nakonec v něm dojel sedmý. To jeho kolega Adam Lacko všemožně bojoval o pódium. Přestože vyjížděl ze třetí řady, nakonec dojel na nenáviděném čtvrtém místě. Zvítězil Albacete před maďarským rychlíkem Kissem a třetím Němcem Oestreichem.
                Divácky opět nádherná byla nedělní hendikepová jízda. Markus Bösiger z MKR jel suverénně stylem start cíl. Marně se ho doslova jako vláček snažili dojet největší konkurenti, ale během dvanácti okruhů na něj nikdo neměl. Stříbrem se nakonec blýsknul Vršecký a trojici nejlepších uzavřel úřadující šampion Jochen Hahn. Adam Lacko bodoval šestý, když se před sebou musel vyhýbat ošklivému střetu Němců Oestreicha s Reinertem, po kterém Oestreichův tahač zůstal stát otočený na cílové rovince. „Poslední závod hodně ovlivnily nehody. Reinertův manévr, myslím, byl hodně nefér a dost nebezpečný. Sám jsem měl smůlu, když mě po startu dost nepříjemně naboural Norbert Kiss a očesal mi celé auto. Pak už jsem se jen vlekl za hlavními konkurenty, kdy šance je předjet byla mizivá. Naštěstí situaci zachránil Markus, takže víkend v Navaře byl povedený,“ uzavřel Adam Lacko.
                Bösiger si svoji korunovaci na pódiu zaslouženě užil. „Mechanici odvedli výborný kus práce. Na autě dost makali nejen během tohoto víkendu, ale i od Misana a mám radost, že se nám daří závod od závodu zrychlovat. Šampionát bude hodně vyrovnaný a adeptů na čelní příčky je dost. Musíme makat dál,“ dodal odhodlaně Markus Bösiger.
                Po druhém závodním víkendu patří čelo průběžného hodnocení stále úřadujícímu šampionovi Jochenu Hahnovi (80b). Druhý je Vršecký (75) a na třetí místo se dostal Albacete, který se o pozici dělí s Oestreichem (64). Adam Lacko je s padesáti osmi body pátý a na osmičku klesnul Bösiger (40).
                Třetí zastávka šampionátu je na programu za necelé dva týdny (15.-16.6.) ve francouzském Nogaru.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Navarra, Kress,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Dakarské kamiony míří do Sosnové

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz