rss
PatRESS News

Zpět

Van den Brink si připisuje další zlato

20. duben 2018

Martin van den Brink ve vítězné etapě v Maroku. Boudnib – Martin van den Brink je opět zlatý. Holandský pilot v kabině severočeského renaultu zazářil v 6. etapě Maroko Desert Challenge. Průběžně se ale stále drží na druhé pozici.
            „Martin dnes mohl náskok Lopraise slušně snížit, ale raději se rozhodl pomoci svým dvěma kolegům. V dunách totiž nejprve tahal Gerta Huzinka ze spřáteleného týmu Riwald a následně i parťáka Januse van Kasterena. Tím ztratil zhruba čtvrt hodiny,“sdělil Daniel Kozlovský, roudnický mechanik konstruktérského týmu MKR Technology.
            Van den Brink si v Maroku v 6. etapě připsal své druhé vítězství. Na druhého Lopraise najel šest minut. Třetí příčku vybojoval další z Čechů Tomáš Vrátný. Hned za ním přijel další pilot židovického kamionu Gert Huzink a elitní desítku uzavřel Janus van Kasteren.
            Posádky se musely porvat s poslední pouštní etapou a přejezdy nejvyšších marockých dun Erg Chebbi. „I přesto, že jsme kluky tahali, jsme brzy viděli Lopraise, což znamenalo, že i on musel mít nějaké problémy. Pak nás pustil a my mohli sjíždět dál jeho náskok. Dnes už ztrácíme lehce přes půl hodiny, ale to už si nejsem jistý, zda se to v následujících dvou etapách dá ještě stáhnout. To by musel udělat nějakou chybu,“přemýšlí holandský pilot van den Brink, který je v celkovém ranku druhý. Jeho kolega van Kasteren poskočil na průběžnou šestou příčku a Gert Huzink je čtrnáctý.
            Do cíle zbývají závěrečné dvě závodní prověrky. V sobotu je na programu druhá nejdelší etapa z Boudnibu do Matarky dlouhá přes čtyři sta kilometrů. Během ní se posádky vydají do pustých údolí a panoramatických krajin. Technická trať se jede ve stylu WRC. 
 
Výsledky – 6. etapa (Merzouga - Boudnib, 306 km):
1. van den Brink (Renault Trucks) 4:20:20
2. Loprais (Tatra) +6:20
3. Vrátný (Tatra) +20:30
4. Huzink (Renault Trucks) +32:12
5. Voerman (MAN) +35:28
10. van Kasteren (Renault Trucks) +1:06:30
 
Celkově:
1. Loprais (Tatra) 26:07:16
2. van den Brink (Renault Trucks) +31:07
3. Verheyden (Daf) +4:35:51
4. Vrátný (Tatra) +4:58:40
5. Timmermans (DAF) +5:37:32
6. van Kasteren (Renault Trucks) +7:40:11
14. Huzink (Renault Trucks) +15:30:33

tagy: Maroko Desert Challenge 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Van den Brink dojel Silk Way čtvrtý

Van den Brinkovi zbývá poslední etapa Silk Way“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz