rss
PatRESS News

Zpět

Van den Brink si připisuje další zlato

20. duben 2018

Martin van den Brink ve vítězné etapě v Maroku. Boudnib – Martin van den Brink je opět zlatý. Holandský pilot v kabině severočeského renaultu zazářil v 6. etapě Maroko Desert Challenge. Průběžně se ale stále drží na druhé pozici.
            „Martin dnes mohl náskok Lopraise slušně snížit, ale raději se rozhodl pomoci svým dvěma kolegům. V dunách totiž nejprve tahal Gerta Huzinka ze spřáteleného týmu Riwald a následně i parťáka Januse van Kasterena. Tím ztratil zhruba čtvrt hodiny,“sdělil Daniel Kozlovský, roudnický mechanik konstruktérského týmu MKR Technology.
            Van den Brink si v Maroku v 6. etapě připsal své druhé vítězství. Na druhého Lopraise najel šest minut. Třetí příčku vybojoval další z Čechů Tomáš Vrátný. Hned za ním přijel další pilot židovického kamionu Gert Huzink a elitní desítku uzavřel Janus van Kasteren.
            Posádky se musely porvat s poslední pouštní etapou a přejezdy nejvyšších marockých dun Erg Chebbi. „I přesto, že jsme kluky tahali, jsme brzy viděli Lopraise, což znamenalo, že i on musel mít nějaké problémy. Pak nás pustil a my mohli sjíždět dál jeho náskok. Dnes už ztrácíme lehce přes půl hodiny, ale to už si nejsem jistý, zda se to v následujících dvou etapách dá ještě stáhnout. To by musel udělat nějakou chybu,“přemýšlí holandský pilot van den Brink, který je v celkovém ranku druhý. Jeho kolega van Kasteren poskočil na průběžnou šestou příčku a Gert Huzink je čtrnáctý.
            Do cíle zbývají závěrečné dvě závodní prověrky. V sobotu je na programu druhá nejdelší etapa z Boudnibu do Matarky dlouhá přes čtyři sta kilometrů. Během ní se posádky vydají do pustých údolí a panoramatických krajin. Technická trať se jede ve stylu WRC. 
 
Výsledky – 6. etapa (Merzouga - Boudnib, 306 km):
1. van den Brink (Renault Trucks) 4:20:20
2. Loprais (Tatra) +6:20
3. Vrátný (Tatra) +20:30
4. Huzink (Renault Trucks) +32:12
5. Voerman (MAN) +35:28
10. van Kasteren (Renault Trucks) +1:06:30
 
Celkově:
1. Loprais (Tatra) 26:07:16
2. van den Brink (Renault Trucks) +31:07
3. Verheyden (Daf) +4:35:51
4. Vrátný (Tatra) +4:58:40
5. Timmermans (DAF) +5:37:32
6. van Kasteren (Renault Trucks) +7:40:11
14. Huzink (Renault Trucks) +15:30:33

tagy: Maroko Desert Challenge 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Van den Brink vyhrává poslední etapu Silk Way Rally

Kamion MKR v předposlední etapě těsně pod pódiem

Van den Brink na Silk Way tentokrát osmý

Van den Brink přidává na Silk Way další stříbro“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz