rss
PatRESS News

Zpět

Van den Brink v 6. etapě dojel těsně pod pódiem

12. červenec 2019

Pilot Martin van den Brink v židovickém speciálu týmu MKR Technology. Dalanzadgad/Židovice – Těsně pod stupni vítězů dojel severočeský kamion z dílny MKR Technology. Páteční šestou etapu Silk Way Rally protnul pilot Martin van den Brink ve čtvrtém nejrychlejším čase a i nadále mu patří průběžná pátá pozice.
                  „Včera jsme si mysleli, že je kamion naprosto v pohodě, ale pak jsme šli provést test drive, při kterém jsme slyšeli, že nám něco chroupe u kola. Bylo to vysypané ložisko, takže jsme na zadním diferenciálu nakonec pracovali do tří do rána. Díky tomu jsme předešli případnému většímu problému v etapě a ta i díky tomu proběhla bez jakýchkoli komplikací,“chválil si spolupráci v týmu roudnický mechanik Daniel Kozlovský.
                  Pilot Martin van den Brink nakonec čtyři sta kilometrů dlouhou speciálu z Mandalgovi do Dalanzadgadu projel ve čtvrtém nejrychlejším čase. Za vítězným Bělorusem Vjazovičem zaostal o necelých pět minut. „Na začátku jsme si chvílemi užívali i lesy, ale v Mongolsku jsou teď jen samé roviny a otevřená krajina. Jsou to rychlé trasy a jede se stylem brzda-plyn. V Číně to bude trochu jiné,“popsal dění na Silk Way Daniel Kozlovský, když současně potvrdil smutnou událost, která se v závodě přihodila. „Během čtvrteční etapy došlo k nehodě servisní dodávky týmu Hino, při které zemřel jeden z místních. Nevím, co se stalo, pravděpodobně se srazily dva vozy. Projížděli jsme okolo a bylo to ošklivé. Tým Hino ze závodu odstoupil a my si zase jen uvědomili, jak jednoduše může vyhasnout lidský život,“podotkl Kozlovský.
                  Jelikož se v elitní pětce v 6. etapě prostřídali piloti nejlepší pětice celkového hodnocení, v průběžné tabulce celkových výsledků k žádným změnám nedošlo. Vedoucí pozici jen potvrzuje Bělorus Vjazovič, kterého pronásleduje trojice kamazů – Shibalov, Karginov a Mardějev. Nejrychlejší z nich ztrácí přes čtvrt hodiny. Pátý Martin van den Brink s židovickým renaultem zaostává o padesát minut.
                  Sobotní 6. etapa dlouhá pět set padesát kilometrů je pouze transportní. Posádky se během ní přesunou z Mongolska do Číny. Závodit se začne zase až v neděli v 7. etapě z Bayinbaolige do Alashanu. V součtu půjde o nejdelší přejezd letošní ročníku. Týmy si budou muset poradit s téměř osmi sty kilometry, na kterých bude skoro tři sta třicet měřených.
Výsledky – 6. etapa – Mandalgovi - Dalanzadgad (411/408 km):
1. Viazovich (BLR) MAZ 2:08:14
2. Shibalov (RUS) Kamaz +0:27
3. Mardeev (RUS) Kamaz +0:28
4.van den Brink (NED) Renault +4:52
5. Karginov (RUS) Kamaz 5:17
 
Celkově:
1. Viazovich (BLR) MAZ 14:42:19
2. Shibalov (RUS) Kamaz +16:31
3. Karginov (RUS) Kamaz +23:52
4.Mardeev (RUS) Kamaz +32:34
5. van den Brink (NED) Renault +53:21
 
 

tagy: SilkWay2019
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz