rss
PatRESS News

Zpět

Van den Brink v 6. etapě dojel těsně pod pódiem

12. červenec 2019

Pilot Martin van den Brink v židovickém speciálu týmu MKR Technology. Dalanzadgad/Židovice – Těsně pod stupni vítězů dojel severočeský kamion z dílny MKR Technology. Páteční šestou etapu Silk Way Rally protnul pilot Martin van den Brink ve čtvrtém nejrychlejším čase a i nadále mu patří průběžná pátá pozice.
                  „Včera jsme si mysleli, že je kamion naprosto v pohodě, ale pak jsme šli provést test drive, při kterém jsme slyšeli, že nám něco chroupe u kola. Bylo to vysypané ložisko, takže jsme na zadním diferenciálu nakonec pracovali do tří do rána. Díky tomu jsme předešli případnému většímu problému v etapě a ta i díky tomu proběhla bez jakýchkoli komplikací,“chválil si spolupráci v týmu roudnický mechanik Daniel Kozlovský.
                  Pilot Martin van den Brink nakonec čtyři sta kilometrů dlouhou speciálu z Mandalgovi do Dalanzadgadu projel ve čtvrtém nejrychlejším čase. Za vítězným Bělorusem Vjazovičem zaostal o necelých pět minut. „Na začátku jsme si chvílemi užívali i lesy, ale v Mongolsku jsou teď jen samé roviny a otevřená krajina. Jsou to rychlé trasy a jede se stylem brzda-plyn. V Číně to bude trochu jiné,“popsal dění na Silk Way Daniel Kozlovský, když současně potvrdil smutnou událost, která se v závodě přihodila. „Během čtvrteční etapy došlo k nehodě servisní dodávky týmu Hino, při které zemřel jeden z místních. Nevím, co se stalo, pravděpodobně se srazily dva vozy. Projížděli jsme okolo a bylo to ošklivé. Tým Hino ze závodu odstoupil a my si zase jen uvědomili, jak jednoduše může vyhasnout lidský život,“podotkl Kozlovský.
                  Jelikož se v elitní pětce v 6. etapě prostřídali piloti nejlepší pětice celkového hodnocení, v průběžné tabulce celkových výsledků k žádným změnám nedošlo. Vedoucí pozici jen potvrzuje Bělorus Vjazovič, kterého pronásleduje trojice kamazů – Shibalov, Karginov a Mardějev. Nejrychlejší z nich ztrácí přes čtvrt hodiny. Pátý Martin van den Brink s židovickým renaultem zaostává o padesát minut.
                  Sobotní 6. etapa dlouhá pět set padesát kilometrů je pouze transportní. Posádky se během ní přesunou z Mongolska do Číny. Závodit se začne zase až v neděli v 7. etapě z Bayinbaolige do Alashanu. V součtu půjde o nejdelší přejezd letošní ročníku. Týmy si budou muset poradit s téměř osmi sty kilometry, na kterých bude skoro tři sta třicet měřených.
Výsledky – 6. etapa – Mandalgovi - Dalanzadgad (411/408 km):
1. Viazovich (BLR) MAZ 2:08:14
2. Shibalov (RUS) Kamaz +0:27
3. Mardeev (RUS) Kamaz +0:28
4.van den Brink (NED) Renault +4:52
5. Karginov (RUS) Kamaz 5:17
 
Celkově:
1. Viazovich (BLR) MAZ 14:42:19
2. Shibalov (RUS) Kamaz +16:31
3. Karginov (RUS) Kamaz +23:52
4.Mardeev (RUS) Kamaz +32:34
5. van den Brink (NED) Renault +53:21
 
 

tagy: SilkWay2019
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Hybrid vyhrál Preproloog

MKR Technology pošle na Dakar kvartet kamionů s prvním hybridem na světě

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz