rss
PatRESS News

Zpět

Van den Brink získává v Maroku zlatý hattrick

21. duben 2018

Kamion z dílny MKR Technology. Matarka – Pilot severočeského kamionu Martin van den Brink získává zlatý hattrick. Holanďan totiž ovládl také předposlední 7. etapu Maroko Desert Challenge a letos je to jeho třetí vítězství na této těžké rallye. Opět se mu nepatrně podařilo snížit náskok vedoucího jezdce, ale před závěrečnou etapou je ztráta slabé půlhodiny stále velký rozdíl.
            „Původně Martin cílem projel až druhý, ale nakonec mu bylo odečteno pět minut, takže se vyhoupl na první pozici, čímž získal třetí letošní vítězství,“hlásil z Maroka spokojeně Daniel Kozlovský, roudnický mechanik týmu MKR Technology.
            Druhou nejdelší etapu z Boudnibu do Matarky dlouhou přes čtyři sta kilometrů van den Brink rozjel parádně. Nakonec na něj druhý muž v pořadí, český pilot Aleš Loprais ztratil jen čtyři a půl minuty. Bronz navíc bral týmový parťák ze stáje Mammoet Rally Sport Janus van Kasteren. Pro severočeské renaulty předposlední den dopadl na výbornou. Smůla ale potkala Gerta Huzinka, kterému vylítla hadice od turba a praskla příruba. Holanďan v barvách týmu Riwald Dakar nakonec doslal dvacetihodinovou penalizaci, která ho posunula na čtyřiadvacátou příčku v etapě.
            Na programu jubilejního 10. ročníku Maroko Desert Challenge je už jen závěrečná 8. etapa z Tendrara do Oujdy dlouhá dvě stě dvacet kilometrů. Těžká trase bude vyžadovat absolutní soustředění a perfektní navigaci. „Stále se nesmí nic podcenit. Cokoli slavit budeme moci opravdu až po projetí páskou. Ztráta je sice taková, že dojet ji, je nadlidský úkol, ale dokud je tu jakákoli šance na vítězství, musíme se soustředit na co nejlepší výsledek,“nehází flintu do žita tým konstruktérů Maria Kresse ze Židovic, která do závěrečné etapy připraví kamion do co nejlepší kondice. Druhý van den Brink ztrácí na vedoucího Lopraise dvacet šest minut. Van Kasteren jen průběžně šestý a Gert Huzink sedmnáctý.
 
Výsledky – 7. etapa (Boudnib – Matarka, 410 km):
1. van den Brink (Renault Trucks) 4:50:20
2. Loprais (Tatra) +4:32
3. van Kasteren (Renault Trucks) +7:02
4. Voerman (MAN) +12:51
5. Jacinto (MAN) +21:35 
24. Huzink (Renault Trucks) +24:32:40
 
Celkově:
1. Loprais (Tatra) 31:02:08
2. van den Brink (Renault Trucks) +26:35
3. Verheyden (Daf) +5:09:25
4. Vrátný (Tatra) +5:29:08
5. Timmermans (DAF) +6:14:12
6. van Kasteren (Renault Trucks) +7:42:41
17. Huzink (Renault Trucks) +38:58:41

tagy: Maroko Desert Challenge 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz