rss
PatRESS News

Zpět

Van Kasteren start nestihl, Huzink bodoval pátý

18. leden 2018

Chilecito – Dobré i špatné zprávy přišly při 11. etapě dakarské rally do zázemí konstruktérského týmu MKR Technology. Zatímco kamion s Janusem van Kasterenem kvůli technickým potížím nestihl do etapy odstartovat, situaci pro Renault Trucks zachraňoval Gerd Huzink, který v těžké etapě bodoval na pátém místě.
            „Všichni jedou na víc než sto procent, ale pořád tu bojujeme s časem a velmi tvrdými podmínkami. V tomhle extrému ale jen naše houževnatost a skvělé nasazení všech členů týmu prostě nestačí, takže se nepovedlo dát Janusův kamion do pořádku a tím jsme nestihli start 11. etapy, což pro něj znamená konec. Je ale skvělé, že náladu pak zvedne výsledek dalšího kamionu, který tím ukáže, že když je souhra všeho, umíme ten výsledek prostě udělat, ale i tak máme na víc,“ podotkl Mario Kress, hlavní konstruktér kamionů Renault Trucks ze Židovic.
            Do 11. etapy se tak po problémech s převodovkou nedostal právě Janus van Kasteren. Na trase z Belénu do Chilecita o celkové délce téměř sedm set padesát kilometrů měli nakonec problém i hlavní favorité. Na dvě stě osmdesáti měřených kilometrech o vedení přišel dosavadní lídr Rus Nikolaev, který ze vítězem etapy Bělorusem Vjazovičem zaostal o téměř tři čtvrtě hodiny. S minutovým rozdílem do cíle přijel druhý Argentinec Villagra, který se rovnou posunul do čela průběžné klasifikace. Ze třinácté pozice se na konečnou pátou probojoval Gerd Huzink na renaultu, který v celkovém hodnocení uzavírá elitní desítku.
            Během dvanáctého závodního dějství z Fiambaly do San Juan čeká na posádky nejdelší měřená část letošního 40. ročníku. Přes pět set dvacet kilometrů se odehraje v horách, když posádky překročí 3 600 výškových metrů. Kvůli kamenité trase a stovkám zatáček pořadatelé radí pevně držet „road book“ a psychickou sílu.
           
Výsledky – 11. etapa – Belén - Chilecito (280 km)
1. Viazovich (Blr) Maz 5:14:10
2. Villagra (Arg) Iveco +1:24
3. Sotnikov (Rus) Kamaz +28:51
4. Kolomý (Cze) Tatra +30:24
5. Huzink (Ned) Renault Trucks +34:13
DNS Janus van Kasteren (Ned) Renault Trucks
 
Celkově:
1. Villagra (Arg) Iveco 40:04:27
2. Nikolaev (Rus) Kamaz +1:07
3. Viazovich (Blr) Maz +3:07:22
4. Mardeev (Rus) Kamaz +4:40:00
5. Ardavichus (Kaz) Iveco +5:28:39
10. Huzink (Ned) Renault Trucks +7:13:09 
 

tagy: Dakar 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Maroko skončilo vítězstvím i slzami

Po bronzu je van den Brink už druhý

Van den Brink je už celkově třetí

Kamion MKR ovládl v Maroku 5. etapu.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz