rss
PatRESS News

Zpět

Ve Štětí roste „transformers“ pro zábavu

11. ledna, 2012

Štětí – Ve Štětí vznikají zcela unikátní návěsy, které jsou jak skutečnou adaptací hraček z amerického velkofilmu Transformers. Na prstech jedné ruky by se daly spočítat skupiny, které po celém světě dokážou zkonstruovat takového „transformera“, jenž se z obyčejně vyhlížejícího kamionového návěsu dokáže po stisku jediného tlačítka proměnit na absolutně nevšední pojízdnou, plně vybavenou hospůdku pro stovku lidí. V České republice takový unikát vyrůstá jen právě na Litoměřicku.
             „Říkáme tomu mobil bar a opravdu celá mechanika je ovládána pomocí bezdrátové technologie. Takřka během chvíle se před vámi automaticky rozloží více než sto metrová vnitřní plocha, která je ihned připravena k použití,“ popsal zařízení David Procházka, jednatel firmy MKR Group, která tato zařízení konstruuje.
Po rozložení návěsu vznikne reprezentativní prostor, který je už plně vnitřně vybaven veškerou hudební a světelnou aparaturou. Nechybí bar s pípou, samozřejmostí je lednice, myčka a celý prostor je také vytápěný. Využití tak nabízí nesčetné možnosti. Od diskotéky, catering, hudební festivaly či reklamní a předváděcí akce. „Už jsem opravdu zažil, že uvnitř při hudbě skákalo několik desítek lidí. Testování mobil baru tak bylo skutečně zatěžkávací zkouškou,“ usmál se Procházka, když zase při představení nevšedního zařízení zvážněl: „Vypadá to takhle hrozně jednoduše – přijedete, rozložíte, paříte, složíte a odjedete. Vlastně jsme to tak chtěli, proto je celé zařízení plně automatické. Stůjme ale na zemi, nejsme v žádném sci-fi. Kdyby selhala bluetooth technologie, připraveno je záložní kabelové řešení. Samozřejmě se celý proces rozkládání musí sledovat, aby se na daném místě opravdu nic nezanedbalo a připravil se zajištěný stabilní domek,“ upozornil Procházka s tím, že celý proces, kdy na zelené louce vyroste hospůdka, je otázkou jediné hodiny.
Unikátní „mobil bar“ se zrodil v hlavě německého konstruktéra Maria Kresse, který právě s Davidem Procházkou a partou mechaniků převedl myšlenku do reálné podoby. Název MKR Group tedy není vůbec náhodný. Kress je totiž šéfem aktuálně nejúspěšnější české truckracingové stáje MKR Technology. „Od závodních tahačů je velmi blízko k tahačům normálním a tedy i k návěsům. Mario se především soustředí na to, aby postavil rychlý závodní truck, a my už, aby jeho úspěchy lidé měli kde oslavit,“ smál se David Procházka, který jeden z právě dokončených návěsů chystá expedovat do Švýcarska k novému majiteli.

 

  tagy: MKR, truckracing, Kress, mobilbar, transformers, Štětí, Group, hospoda, diskotéka,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz