rss
PatRESS News

Zpět

Ven den Brink s Kozlovským opravdu končí

13. leden 2018

La Paz – Velké naděje svitly fanouškům holandsko-české posádky s pilotem Martinem van den Brinkem a palubním mechanikem Danielem Kozlovským. Po zprávách o jejich odstoupení před 5. etapou Rally Dakar se jejich severočeský kamion z technologického centra MKR Technology zcela nečekaně objevil na startu čtvrteční 6. etapy, kterou posádka zvládla v elitní desítce. Po ní ale naděje zase uhasly. Sestava na letošním Dakaru totiž opravdu končí.
            Jak k celé, na první pohled zvláštní, situaci došlo? Vysvětlení je jednoduché. Posádka po jednom z extrémních skoků ve 4. etapě prorazila olejovou nádrž a zastavila se v dunách, odkud ji nebylo možné ani za pomoci rychlé asistence vyprostit. Po noci strávené v dunách se ale nakonec kamion podařilo dostat do bivaku, jenže sestava už nestihla vyjet do následující 5. etapy. „Etapa ale byla tak extrémní a plná kolizí a nehod, že pořadatelé uvažovali o její anulaci, což by znamenalo, že pokud by se výsledky z ní opravdu nepočítaly, mohli by kluci na Dakaru dále pokračovat. Pravidla toto umožňují, a tak byli napsaní na startovní listině a kamion do 6. etapy jednoduše odstartoval a celou ji odjel. Rozhodnutí totiž padlo až v jejím průběhu,“ vysvětlil situaci Mario Kress, šéf severočeského projektu MKR Adventure.
            Pořadatelé ale nakonec 5. etapu nechali oficiálně započítat, což znamenalo, že posádka tím, že ji neabsolvovala, už na Dakaru pokračovat nemůže. „Víme, byl to svým způsobem risk, ale pravidla jsou pravidla a ta platí pro každého, takže samozřejmě rozhodnutí pořadatele plně respektujeme. Je to ale škoda. Svitla nám naděje a byli jsme rádi, protože to auto má na to být na špici. Kluci dva dny nespali, sáhli si na úplné dno, ale neztráceli naději. Mechanikům se povedlo pouhých deset minut před startem etapy vše opravit a kamion připravit, aby do ní mohl vyjet. Byla to paráda a Martin jel velmi slušně. Bohužel jen chvíli po dojezdu, byly jeho časy odstraněny. S tím se nedá nic dělat. Skvělé na tom všem je, že tým opět ukázal velkou houževnatost, snahu a bojovnost,“ je hrdý na svůj tým hlavní konstruktér MKR Technology Mario Kress.
            V pátek byl na Dakaru volný den v La Paz. Do Bolívie se závodníci dostali právě v 6. etapě. „Den jsme využili k nutnému servisu, abychom auta co nejlépe připravili na závěrečný týden, který bude ještě hodně tvrdý. Dostáváme se do vysoké nadmořské výšky, takže to nebude snadné ani pro lidský organizmus. Bojovat ale budeme, co to jen půjde,“ neztrácí nikdy na bojovnosti Mario Kress.
            V závodě tak pokračují dva židovické kamiony s piloty Gerdem Huzinkem a Janusem van Kasteren, kteří jsou průběžně na 11. resp. 16. pozici. Sobotní 7. etapa do Uyuni je navíc maratonská, kdy se posádky po dva dny musí spolehnout jen samy na sebe. 

tagy: Dakar 2018
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz