rss
PatRESS News

Zpět

Vítězný Šíp: Důva není jen o závodění

15. červenec 2015

Pavel Šíp se z vítězství radoval už hodně před páskou. Terezín – Na terezínském náměstí byl letos nejrychlejší. Libochovický Pavel Šíp se stal vítězem 13. ročníku cyklistického podniku Za pěnivou důvou, když ovládl spurt čelní dvacetičlenné skupiny. Páskou bez problémů projížděl ve vítězném gestu.

Pavle, jaká tedy byla ta třináctá Důva pro vítěze?
Byla trochu lehčí než ty předchozí ročníky, protože bylo o kopec méně. Jako spurtér jsem to docela uvítal.

Změny, které pořadatelé museli na trati udělat, byly paradoxně k lepšímu?
Určitě. Já nejsem zrovna vrchař, takže jsem rád, že se tentokrát jelo jen přes dva kopce a ne přes tři jako v minulých letech. Určitě se tím ušetřilo spoustu sil pro závěr.

Co tedy rozhodovalo?
Balík se natrhal především ve druhém stoupání na Ostré, pak se rozhodovalo až v závěrečném spurtu. Několik lidí sice zkoušelo nastoupit, ale vždycky se to sjelo dohromady.

Jak moc to vítězství bolelo?
Kopce bolely fakt hodně, pak samozřejmě dojezd v cíli, no prostě jako vždycky (usmál se). Ráno jsem si říkal, že to není úplně ono, ale pak jsem se rozjel, takže to nakonec nebylo tak hrozné.

To je tvé druhé vítězství na Důvě. Zkusme je porovnat?
Tohle bylo asi snazší, protože jsem na tom určitě i v kopcích o něco lépe. Při tom prvním jsem byl rád, že jsem vůbec uvisel v balíku. Obecně jsem dříve nejezdil tolik a tak dobře, takže proto se dá říci, že to letos bylo snazší.

Byl tam někdo, kdo tě vyloženě potrápil?
Zpočátku odjela dvojička, ale ta se dala sjet. Spíš byl větší problém, že jsme se pořádně nedohodli na spolupráci. Když ve skupině jede dvacet lidí, tak to není nikdy lehké. Spíš nám ujeli proto, že se chvíli jelo a chvíli ne. Pak mě trápily ty nástupy v kopcích.

Čím je z tvého pohledu akce Za pěnivou důvou pro cyklisty zajímavá?
Mně se nejvíce líbí, že se nejedou okruhy, že je to akce vedoucí odněkud někam, navíc parádně zajištěná a už s dlouhou tradicí. Jezdím sem od nějakého sedmého ročníku, možná ještě dříve, kdy jsem dojížděl vzadu na chvostu. Celkově je tu pěkná atmosféra, sejde se tu hodně lidí, kteří mají rádi kola, a se kterými pokecáme. Není to jen o závodění.
  Pavel Šíp na trati. Pavel Šíp na stupních vítězů své kategorie.

tagy: Za pěnivou důvou, Důva, Terezín, cyklistika, závod, Šíp, amatéři,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz