rss
PatRESS News

Zpět

Vítězové Výzvy: Atmosféra na závodě je úžasná

18. červen 2014

Vítězové krušnohorské výzvy Blabla a Causidis. Boží Dar - Tentokrát byli nejrychlejší. Marek Causidis a Pavel Blabla se dočkali  vytouženého vítězství na Rock Point - Horské výzvě. Zlato slavili při třetí zastávce seriálu v Krušných horách a jejich radost byla očividná.
 
Chlapi, v cíli jste vypadali hodně spokojeně...
Marek: To ano, vždyť jsme závod tentokrát šli s cílem vyhrát a to se povedlo. Jsme opravdu strašně rádi, protože to bylo hodně těžké. Bojovali jsme prakticky až do posledního stoupání na Klínovec. Tam jsme za to vzali.
 
Co tedy závod rozhodlo?
Pavel: Chleba se lámal na nějakém pětapadesátém kilometru. Do té doby jsme se na vedoucí pozici střídali. Chvíli my, chvíli dvojka, která šla s námi. Vyloženě se to zlomilo právě na Klínovci. Při výstupu už bylo rozhodnuto. Viděli jsme, že jsou zhruba pět set metrů za námi, zatímco my si do kopce šli stále své tempo.
 
Jak se vám líbily Krušné hory?
Pavel: Trať byla fakt krásná. Trošku složitější to bylo přes louky, v noci nebylo značení tak dobře vidět, pak přišlo nějaké přeskakování ohradníků, ale jinak to bylo v pohodě. Byl to pěkný závod, navíc s parádním koncem.
 
Jak vzrostla motivace, když jste věděli, že tu nejsou vítězové předchozích dvou závodů Strelka s Krajíčkem?
Marek: Motivace byla samozřejmě velká. Chtěli jsme vyhrát a tohle nám to trochu usnadnilo.
 
Krajíček se Strelkou byli v předchozích závodech k neporažení?
Marek: Na minulém závodě na Šumavě to bylo složitější v tom, že jsme týden před ním běželi závod u nás v Beskydech, takže jsme už na patnáctém kilometru věděli, že s nimi nemůžeme soutěžit. Byli jsme unavení. Na začátku v Jeseníkách jsme zase od sebe vůbec nic nečekali. To, že jsme skončili třetí, bylo i pro nás velkým překvapením. Na druhou stranu bych řekl, že právě tam byla konkurence největší.
 
Potkáte se s touto dvojicí v Krkonoších?
Marek: Bohužel nepotkáme. Máme u nás takový srdcový závod Lysohorský čtyřlístek, takže ten je pro nás momentálně prioritní.
 
Co vás vlastně žene k tomu obout "kecky" a běžet přes noc?
Pavel: Taková zvláštní chuť toho závodu. Atmosféra na něm je prostě úžasná.
 
Co se vám líbí na Rock Point - Horské výzvě? Co byste vyzdvihli?
Marek: Přátelské prostředí, všichni jsou naprosto v pohodě a i organizace závodu je skvělá. Asi se za všech okolností nedá vše na sto procent připravit a nelze se každému zavděčit, ale tady se nám líbí.

>>Fotogalerietagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Krušné hory, Blabla, Causidis,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

O víkendu startuje Rock Point – Horská výzva

Cypra: Horská výzva je srdeční záležitost

Běžecký guru Miloš Škorpil vydává další motivační knihu

Do nové Rock Point – Horské výzvy motivuje i legendární Miloš Škorpil“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz