rss
PatRESS News

Zpět

Vítězstvími slavil v Zolderu své narozeniny šéf týmu MKR Mario Kress

25. září 2012

Adam Lacko v Zolderu zvítězil
Zolder – Severočeský tým MKR Technology v uplynulém víkendu zažil jednu z nejvydařenějších zastávek letošního seriálu Mistrovství Evropy závodních tahačů. Devátý díl v Zolderu přinesl ze čtyř jízd pět stupínků na pódiu a hned dva vítězné. To vše navíc v době, kdy šéf týmu Mario Kress slavil dvaačtyřicetiny.
                „Měli jsme hodně štěstí. Přesně to, které se nám v posledních závodech tolik vyhýbalo. Navíc přišlo ve správnou dobu. Zbývají další dvě zastávky a tak vydařený víkend celý tým opět hodně nakopnul. Na klukách byla vidět obrovská radost, že jejich tvrdá práce se proměnila ve vítězné konce. Zolder ukázal, jak je truckracing nevyzpytatelný a své o tom ví i Antonio Albacete, který v sezóně neměl takřka žádný technický problém a náhle ho potkal v momentě, kdy útočil na celkové prvenství. Štěstí hraje obrovskou roli,“ podotkl původem německý konstruktér Mario Kress.
Zolderská zastávka přitom nezačala pro tým MKR Technology zcela ideálně. V kvalifikaci měl technické potíže Švýcar Markus Bösiger, takže nemohl postoupit do super pole a do hlavního závodu vyjížděl až z osmnácté příčky. Už první závodní okruh ale vrátil členům týmu MKR úsměv do tváře. Adam Lacko se ze startovní třetí pozice posunul na druhou. Nesnáze s technikou vyřadily právě Španěla Albaceteho. Hahn si tak stylem start cíl jel pro suverénní vítězství. Za ním bojovali Severočeši. David Vršecký na Buggyře nejprve dotíral na druhého Lacka, ale ten svoji pozici uhájil. „David to vydržel tři kola, pak jsem mu začal ujíždět. Mám hroznou radost, že jsem se zase po delší době postavil na pódium. Druhé místo má pro mě velkou hodnotu. Snad se prolomila někdejší smůla, ale nechci to zakřiknout,“ radoval se Adam Lacko, jehož kolega Oestreich v závodě bodoval pátý a po senzační jízdě se další z jeho parťáků Markus Bösiger z původní osmnácté pozice probojoval na závěrečnou osmou.
Díky následujícímu hendikepovému závodu málem Zolder zažil další historický moment, který se dosud povedl jen na autodromu v Mostě – tři piloti jedné stáje na stupních vítězů. Na takový unikát opět útočily Kressovy tahače, ačkoli postavení na startovním roštu, na němž si elitní osmička z hlavního závodu zrcadlově proměnila pozice, tomu vůbec nenapovídalo. Už v prvním kole se černo-červené trucky ze Židovic dostaly do vedení. Vláček táhnul Bösiger, před kolegou Oestreichem a třetím Lackem. Na trio tlačil Jochen Hahn. Ten se dokonce dostal před Lacka, ale rodák z Čeladné se po chvíli opět vrátil na bronzovou pozici. O tu ho po několika kolech Hahn opět připravil. Lacko nakonec bodoval jako čtvrtý. „Pro mě to byla vlastně tak trochu nuda. První místo jsem si prakticky jen udržoval, ale mému staršímu srdíčku to dělalo moc dobře. Zvládl jsem to bez stresu,“ usmál se vítězně sympatický Švýcar Marku Bösiger.
                Nedělní část zolderského podniku navázala na zdařilou sobotní. Hlavní závod se po super pole nesl takřka v duchu aktuálního žebříčku šampionátu. O prvenství se prala dvojice Hahn-Albacete a za nimi jeli „Severočeši“. Po velkém tlaku druhého Hahna si prvenství udržel Španěl Albacete. Bronz tentokrát vzal Markus Bösiger, za kterým byli seřazeni jeho kolegové Adam Lacko a Markus Oestreich. Už v tu chvíli byl původem německý konstruktér Mario Kress s víkendem spokojený, ale to ještě netušil, že pověstná třešnička na jeho dort teprve přijde.
                Během hendikepového závodu se sice Markus Bösiger po nezaviněné kolizi propadl v poli, ale dopředu se tlačil Oestreich a především Lacko. Ten se na dlouho usadil za vedoucího Fina Makinena. „Snažil se, abych ho nepředjel dokonce víc, než já na něj útočil. Nechal jsem ho vycukat a ve správnou chvíli jsem ho vyškolil,“ zářil nadšeně Lacko, který se sice dostal na vedoucí pozici, ale takřka hned na to na něj začal tlačit šampion Hahn, jež v sobotu překazil týmu MKR vítězný tripl. Tentokrát Hahn Lacka neobral. Jeho výborná jízda mu přinesla zlato, Hahn zůstal stříbrný a bronz vzal Albacete. Oestreich bodoval pátý a Bösiger pásku protnul třináctý. „Po sobotě jsem Jochenovi musel jít vynadat, že mi takový dárek překazil, když jsme mohli opět zaplnit celé pódium. V neděli se už zlepšil,“ zasmál se Mario Kress, kterému pod pódiem při přebírání cen v týmové soutěži přítomní dokonce zazpívali. „Zdá se, že by Mario měl mít narozeniny každý závodní víkend. Já mu říkal, že pro něj v neděli vyhraju,“ mrknul na závěr jeho pilot Adam Lacko.
                Po Zolderu se na vedoucí pozici podařilo odskočit Jochenu Hahnovi od největšího konkurenta Antonia Albaceteho. Adam Lacko se vrátil na průběžnou třetí příčku, kterou si vyměnil s kolegou Markusem Oestreichem. Pátý je David Vršecký a šestý Markus Bösiger.

Do konce evropského šampionátu zbývají závěrečné dva závodní víkendy. Přespříští týden zamíří truckeři do španělské Jaramy (6. - 7. 10.) a hned týden na to sezónu uzavřou v Le Mans. (13. - 14. 10.).

Fotogalerietagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Zolder, Bösiger, Oestreich, Kress,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz