rss
PatRESS News

Zpět

Vršecký před domácím publikem vyřadil Lacka

1. září 2012

Hořicí kolo Adama Lacka

Most – Takhle si severočeský tým MKR Technology začátek osmé zastávky evropského šampionátu závodních tahačů na domácí půdě v Mostě zrovna nepředstavoval. Hned v prvním závodě Adama Lacka vyřadil český konkurent Vršecký. Situaci pro české bravy bronzem zachraňoval kolega Oestreich, ale v odpoledním hendikepu se už týmu pódium vyhnulo úplně.

            „Jsem zklamaný. Člověka nic nenaštve tolik, jako když se může před svými fanoušky předvést, ale místo toho ho vyřadí jiný český pilot. Vrša do mě evidentně třikrát schválně vrazil a napočtvrté mu už vyšlo mě konečně vyřadit. Hned v první zatáčce mi prorazil gumu a s tím se závodit fakt nedá, po několika kolech jsem musel zajet do depa,“ shrnul rozladěně úvodní hlavní závod jezdec MKR Technology Adam Lacko.
            Po vítězném super pole závod s přehledem ovládl Španěl Albacete. Před Oestreicha se hned dokázal dostat Němec Hahn, takže se všechny tři černo-červené tahače severočeského týmu MKR Technology octly seřazeny za sebou. „Ideu“ vzápětí narušil právě Vršecký, který Lackovi vrážel do tahače tak, že mu zdeformoval jeho zadní část. Od levého kola mu dokonce vyšlehly plameny a závod pro něj předčasně skončil. Vyhrál Albacete před Hahnem a třetím Oestreichem. Vršecký dojel čtvrtý a Bösiger bodoval pátý.
            Mechanikům se do odpoledního hendikepu Lackův poničený tahač povedlo připravit k závodu, avšak rodák z Čeladné startoval až z velmi nevýhodné osmnácté pozice. I přesto ukázal své umění, když se senzačně probojoval na finální šestou příčku. „Víc jsem opravdu dělat nemohl. Z posledních míst se těžko dostává na pódium. Když to tak shrnu, David Vršecký mi dovedl pěkně pokazit celou sobotu,“ dodal Lacko, jehož tým MKR po hendikepu na pódiu chyběl. Z vítězství se opět radoval Albacete, když v samotném závěru předjel právě Vršeckého a bronz bral Francouz Lachéze. Se svlečenou pneumatikou tentokrát dříve skončil Markus Bösiger a za překročení rychlosti byl mimo výsledky také Markus Oestreich. „Věřím, že veškerou smůlu jsme si dnes vybrali a neděle se nám podaří. Kdyby to bylo jako loni, když se před nás tři nikdo nedostal, tak by se určitě nikdo nezlobil. Přestože si musíme přiznat, že Albacete s Hahnem jsou letos silnější, tak v truckracingu není nic nemožné. Rozhodně chceme získat vítězství,“ dodal odhodlaně švýcarský jezdec v barvách českého týmu MKR Technology Markus Bösiger.
             
Výsledky - 1. závod: 1. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 2. Jochen Hahn (GER) Castrol Team Hahn Racing, 3. Markus Oestreich (GER) MKR Technology, 4. David Vršecký (CZE) Buggyra, 5. Markus Bösiger (SUI) MKR Technology, 12. Michal Matějovský (CZE) Buggyra, DNF Adam Lacko (CZE) MKR Technology, Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing.
 
2. závod - hendikep: 1. Antonio Albacete (ESP) Equipo Cepsa, 2. David Vršecký (CZE) Buggyra, 3. Dominique Lachéze (FRA) Truck Sport Lutz Bernau, 6. Adam Lacko (CZE) MKR Technology, 10. Michal Matějovský (CZE) Buggyra, 14. Frankie Vojtíšek (CZE) Frankie Oxxo Truck Racing, DNF Markus Bösiger (SUI), DQ 13. Markus Oestreich (GER) oba MKR Technology.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Most,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz