rss
PatRESS News

Zpět

Vyhrál Závod míru, teď je mistrem světa

29. září 2014

Michal Kwiatkowski v roce 2008 při Závodě míru juniorů. Ponferrada - Před šesti lety jako mladý junior vyhrál podruhé v Terezíně Závod míru. Teď se stal elitním mistrem světa. Čtyřiadvacetiletý polský jezdec Michal Kwiatkowski se ve španělské Ponferradě dokázal fantasticky prosadit mezi největšími adepty na duhový trikot a získal historicky první zlatou medaili světového šampiona v silniční cyklistice pro svoji zemi.
            "Bylo úžasné sledovat tohoto houževnatého cyklistu, jak naprosto nečekaně všem vypálil rybník. Zatímco soupeři kalkulovali, Kwiatkowski za to vzal, zariskoval a nakonec jednoznačně zvítězil. Rozhodně klobouk dolů před jeho výkonem. Michal měl letos opravdovou fazónu a tohle byla nádherná tečka za sezónou. Mám vždy velkou radost, když můžu sledovat vývoj a především úspěch jezdců, kteří tu jako ušáčci zápolili na severočeských silnicích. Člověk k nim získá jakýsi vřelejší vztah. Vždyť je to také vizitka organizátora," podotkl tiskový mluvčí Závodu míru juniorů Patrik Pátek.
            Kwiatkowski byl rozhodně velkým překvapením silničního závodu s hromadným startem ve španělské Ponferradě. Na elitní jezdce čekalo těžkých 254,8 kilometrů, které navíc ztížil déšť. Polský mladík rozhodl až v závěrečném čtrnáctém okruhu. Pouhých šest kilometrů před páskou nastoupil ze skupiny pronásledovatelů, aby sám dohnal čtveřici uprchlíků. Ve sjezdu na mokré silnici nejprve kvartet dotáhl, v následném stoupání si vytvořil menší náskok, který už v dalším dramatickém sjezdu navýšil natolik, že slavit mohl začít už několik desítek metrů před páskou.
            Do elitní desítky se probojovali další dva cyklisté, které v předchozích letech mohli fanoušci cyklistiky sledovat při májových etapách Závodu míru juniorů. Němec John Degenkolb, který v Ponferradě skončil devátý, "brázdil" severočeské silnice v roce 2006, desátý Francouz Nacer Bouhanni byl účastníkem mírových etap o dva roky později.
            Juniorský Závod míru ale za sebou mají i všichni tři čeští reprezentanti, kteří letos na mistrovství světa startovali - Petr Vakoč, Zdeněk Štybar a Jan Bárta. Z českých borců si nakonec nejlépe vedl nejmladší z nich. Petr Vakoč dojel devětadvacátý a byl pátým nejmladším závodníkem celého pelotonu, který čítal 203 závodníků.
 
MS Ponferrada - výsledky mužů (254,8 km): 1. Michal Kwiatkowski (Polsko) 6:29:07, 2. Simon Gerrans (Austrálie) +0:01, 3. Alejandro Valverde Belmonte (Španělsko), 4. Matti Breschel (Dánsko), 5. Greg Van Avermaet (Belgie), 6. Tony Gallopin (Francie), 7. Philippe Gilbert (Belgie) všichni +0:04, 8. Alexander Kristoff (Norsko) +0:07, 9. John Degenkolb (Německo), 10. Nacer Bouhanni (Francie), 29. Petr Vakoč +0:14, 83. Zdeněk Štybar +7:01, 91. Jan Bárta (všichni ČR) +15:23.
  Michal Kwiatkowski ochutnal kuchyni terezínské ZŠ. Michal Kwiatkowski v roce 2008 při Závodě míru juniorů.

tagy: cyklistika, Závod míru juniorů, Terezín, závod, etapa, Kwiatkowski, Mistrovství světa,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo

Vítězný Francouz Toumire si uvědomuje sílu Závodu míru juniorů

Tiberi vyhrál suverénně královskou etapu, Toumire žluťáka udržel

Italové ovládali celý čtvrtek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz