rss
PatRESS News

Zpět

Z Navarry jela technika stáje MKR do Nogara

12. června 2013

Testování v Navaře.
Navarra/Nogaro - Už tento víkend odstartuje třetí díl evropského šampionátu závodních tahačů. Truckeři tentokrát vyjedou na francouzský okruh Paula Armagnaka v Nogaru. Jelikož se autodrom nachází "nedaleko" předchozí zastávky v Navaře, využila této skutečnosti severočeské stáj MKR Technology.
            "Z Navarry jsme se kompletně nevraceli. Nejen, že by to nebylo dvakrát ekonomické, ale využili jsme blízkosti těchto okruhů k dalšímu testování," sdělil manažer stáje MKR Technology Karel Neffe.
            Zatímco většina truckerů se po víkendu ve španělské Navaře sbalila, tým MKR na okruhu ještě setrval. "Měl jsem pár nápadů, které jsem hodlal vyzkoušet, takže po závodech jsme s Adamem ještě testovali," podotkl šéf MKR Technology Mario Kress.
            Ani po testech se celá kolona nevydala zpátky. Autodrom ve Španělsku a Francii od sebe dělí jen tři sta kilometrů, takže technika se rovnou převezla do blízkosti francouzského dílu a do Česka se vracelo pouze lidské osazenstvo. Tým mechaniků je už nyní ve Francii kompletní a chystá se připravit na víkendové závody. "Cesta byla tentokrát rychlejší a bez komplikací. Vyzvedli jsme v Bordeaux veškerou techniku a vydali se přímo do dějiště šampionátu. Během středy bychom na místě chtěli mít postavené i celé zázemí," potvrdil mechanik Jakub Čaněk.
            V Nogaru tým MKR nemá nijak špatnou bilanci. Loni zde Adam Lacko slavil nejprve stříbro a následně bronz. To Markus Bösiger tu v roce 2010 v hlavním závodě zvítězil. Oba by letos chtěli zlato opět získat na svoji stranu a osobní statistiky ještě vylepšit.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Navarra, Neffe, Nogaro,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz