rss
PatRESS News

Zpět

Za pěnivou důvou jede už tuto sobotu

6. červenec 2017

Cyklisté jedou Za pěnivou důvou. Terezín – Už podruhé bez závodění. Stejně jako v loňském roce se i letos pojede oblíbený cyklistický podnik Za pěnivou důvou jen jako nesoutěžní výjezd s atraktivními cenami v tombole. Letos se přitom cyklisté v Terezíně setkávají už popatnácté. Závodit budou na terezínském náměstí jen děti. Tradiční akce pro širokou veřejnost se v Terezíně koná už tuto sobotu.
                  „Měli jsme za sebou třináct krásných závodních ročníků plných parádních výkonů, ale loni jsme se rozhodli pro velkou změnu. Nezávodit. Akce ale nijak neztratila. Svým způsobem jsme se vrátili na začátek, kdy Důva vznikala. Nebyl tu žádný stres, vládla tu pohoda a přijeli ti, kteří prostě chtěli. Nebylo to podmíněno sběrem bodů a cílem vítězit. Hodnotné ceny přitom zůstaly, jen jsou součástí tomboly. I tentokrát jsou do Terezína zvaní sportovní nadšenci, kteří si tu chtějí užít nejen cyklistiku, ale především zábavu a legraci,“ shrnul za pořadatelský tým podniku Za pěnivou důvou Patrik Pátek. 
Za pěnivou důvou v sobotu tak bude v trochu jiném kabátě, než na který byli účastníci z dřívějších let zvyklí. Koncept a program však zůstává podobný. Od 10 hodin budou na terezínském náměstí závodit malé děti. Prezentace je tradičně v restaurantu Atypik v 9 hodin a připraveno je hned několik věkových kategorií. Na tři vylosované navíc čekají jako bonus tři nová dětská kola.
                  Zatímco v předchozích letech popolední doba patřila závodníkům na dvou vypsaných tratích, letos jsou připraveny nesoutěžní alternativy, které jsou i přesto atraktivní pro každého účastníka. Připravena je obligátní krátká trasa Relax (38 km) z Terezína přes Roudnici, kde je v cukrárně kontrolní bod. K ní tradiční dlouhá trasa Pokročilí (73 km) přes Libínky, Trnobrany, Úštěk a Roudnici s kontrolním bodem na Ostré u kapličky a navíc třetí trať Wellness vedoucí z Terezína přes Třebušín do Homole u Panny, po které proběhne v terezínské sokolovně sportovně relaxační cvičení pod vedením cvičitelky Jiřiny Mikulecké. „Výjezdy jsou tentokrát individuální mezi půl dvanáctou a půl jednou hodinou. Zápis bude probíhat od 11 hodin v Atypiku, kdy každý registrovaný získá za padesátikorunu navíc oběd. V Terezíně se pak u každé z kategorií bude losovat o velmi zajímavé wellness pobyty, takže i když letos nezávodíme, stojí za to do Terezína přijet. Večer pak posedíme a vrátíme Důvě její původní myšlenku – nejprve trocha pohybu a pak zábava,“ usmál se mluvčí akce Patrik Pátek.

tagy: Za pěnivou důvou 2017,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

MTB Tour v Litoměřicích ovládl Vít Řehák

MTB Tour dává závodníkům žolíka a divákům pestrý program

MTB Tour láká na Ježka i na historicky nejatraktivnější tratě

Lovosice znovu ožívají cyklistikou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz