rss
PatRESS News

Zpět

Za pěnivou důvou letos bez závodění

7. červenec 2016

Za pěnivou důvou bude letos parádní výjezd. Terezín – Velké změny! Oblíbený cyklistický podnik Za pěnivou důvou se letos nepojede jako závod, ale jen jako nesoutěžní výjezd s atraktivními cenami v tombole. Po čtrnácti letech tak opravdu závodit budou jen děti na terezínském náměstí. Tradiční akce pro širokou veřejnost se v Terezíně koná už tuto sobotu.
 „Máme za sebou třináct krásných závodních ročníků plných parádních výkonů, ale letos jsme se rozhodli pro velkou změnu. Legislativa nám, ryze amatérským podnikům, zrovna nakloněná není, doprava houstne a my už také nejsme mladíci ochotni riskovat. Musíme si přiznat, že je aktuálně nad naše síly celý podnik připravit tak, abychom mohli bez větších obav šlápnout do pedálů a závodit. Nutně to nemusí znamenat konec závodění na Důvě jednou pro vždy, ale letos jsme se rozhodli pro výjezd, zábavu a legraci a věřím, že i tak si do Terezína přijedou sportovní nadšenci cyklistiku užít,“ sdělil Patrik Pátek, jeden z organizátorů podniku Za pěnivou důvou.
 Za pěnivou důvou v sobotu tak bude v trochu jiném kabátě, než na který byli účastníci z dřívějších let zvyklí. Koncept a program však zůstává podobný. Od 10 hodin budou na terezínském náměstí závodit malé děti. Prezentace je tradičně v restaurantu Atypik v 9 hodin a připraveno je hned několik věkových kategorií. Na tři vylosované navíc čekají jako bonus tři nová dětská kola.
 Zatímco v předchozích letech popolední doba patřila závodníkům na dvou vypsaných tratích, letos jsou připraveny nesoutěžní alternativy, které jsou i přesto atraktivní pro každého účastníka. Připravena je obligátní krátká trasa Relax (38 km) z Terezína přes Roudnici, kde je v cukrárně kontrolní bod. K ní tradiční dlouhá trasa Pokročilí (73 km) přes Libínky, Trnobrany, Úštěk a Roudnici s kontrolním bodem na Ostré u kapličky a navíc třetí trať Wellness vedoucí z Terezína přes Třebušín do Homole u Panny, kde ještě v 14:45 až do 15:45 proběhne sportovně relaxační cvičení pod vedením cvičitelky Jiřiny Mikulecké. Čtvrtou kategorií pro dospělé je Trasa šílených rodičů kopírující trať wellness kategorie do Homole a zpět do konečného Terezína. „Výjezdy jsou tentokrát individuální mezi půl dvanáctou a půl jednou hodinou. Zápis bude probíhat od 11 hodin v Atypiku, kdy každý registrovaný získá za padesátikorunu navíc oběd. V Terezíně se pak u každé z kategorií bude losovat o velmi zajímavé wellness pobyty, takže i když letos nezávodíme, stojí za to do Terezína přijet. Večer pak posedíme a vrátíme Důvě její původní myšlenku – nejprve trocha pohybu a pak zábava,“ usmál se mluvčí akce Patrik Pátek.


 

tagy: Za pěnivou důvou 2016,


Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:


“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz