Zpět

Za pěnivou důvou se letos vydalo rekordních 276 cyklistů

17. července, 2011

Za pěnivou důvou
Terezín – Rekordní účast zaznamenal devátý ročník cyklistického závodu Za pěnivou důvou v Terezíně. Od restaurantu Atypik totiž v sobotu hodinu po poledni odstartovalo celkem 276 příznivců cyklistiky. Nechyběli mezi nimi ani borci, kteří vyrazili na historických kolech, či účastníci na handbiku. V Terezíně navíc na účastníky čekalo překvapení, závod rozjížděl tahač židovické stáje MKR Technology, tým úřadujících mistrů Evropy.
Cyklisté přitom opět měli k výběru ze dvou tras. Delší měřící 73 km, jejíž výsledky se započítávají do sportovního seriálu Author Král Středohoří 2011, účastníky vedla z Terezína přes Litoměřice do Polep a následně do kopce v Libínkách a po průjezdu Liběšic do stoupání na Trnobrany. Dále se jelo přes Úštěk, Rochov, Svařenice, Roudnici, Rohatce, Hrdly a Bohušovice zpět do cíle na náměstí v Terezíně. Kratší rovinatá trasa byla až před Polepy totožná, pak se ale peloton vydal přes Chodouny rovnou do Roudnice a dále do Terezína.
Na delší trati byl nejrychlejší Pavel Šíp z TJ Sokol Libochovice, který dosáhl času 1:53:15 hod. O dvě sekundy později byl v cíli Jan Bureš (CK Slavoj Terezín), za kterým skončil David Klíma (Vokolek cycling team). Na kratší trati zvítězil Patrik Švagrovský z litoměřického Sokola (1:06:38). Druhý dojel Vladimír Procházka (ČAC Roudnice) a třetí Tomáš Racek (Sokol Litoměřice). V kategorii historických kol byl nejúspěšnější Jan Kašpar z CK Slavoj Terezín. Parádní výkony podaly na obou tratích i ženské účastnice.
"Ani jsme netušili, na jak velkou akci vůbec jedeme. Moc mile nás závod a celková atmosféra v Terezíně překvapily a jsme opravdu moc rádi, že jsme sem byli pozváni. Sami jsme si celý den užili a současně nás podle prozatímních ohlasů moc těší, že náš tahač zpestřil program. Byla to vážně paráda," dodala Klára Kress ze židovické stáje MKR Technology, jejíž závodní tahač početný peloton atraktivně vyvedl z Terezína.
Spokojený byla s akcí i celá pořadatelská sestava kolem Petra Rýslera z restaurantu Atypik, kde měla akce tradičně své hlavní zázemí. „Jak je již zvykem i letos jsme mohli vidět velké výkony, které mě překvapily zejména v ženských kategoriích, kdy se vítězce podařilo dlouhou trať zajet v neskutečném čase, který silně konkuroval zkušeným jezdcům.
Smeknout musím i před cyklisty na handbiku. Letošní rok byl tedy mimořádný hned z několika pohledů. Měli jsme tu i rekordní počet účastníků, program výborně zpestřil úřadující tým mistrů Evropy v závodních tahačích MKR Technology. A vzhledem k tomu, že se vydařil také program po závodě, mohu být s celou akcí maximálně spokojený,"