rss
PatRESS News

Zpět

Zahájení Dakaru očekává třímilionový dav

4. leden 2014

Tatra 815 Buggyra vyjíždí z technické přejímky.
Rosario - Dakarské posádce Tatra Buggyra Racing a slavnostnímu zahájení už nic nebrání. Po technických přejímkách je tým plně připravený na dnešní slavnostní prolog a zítřejší ostrý start.
            "Zlaté české úřady," řekl s oroseným čelem a smrtelně vážným pohledem pilot tatry Martin Kolomý. Během pátečních technických přejímek musel tým absolvovat sáhodlouhé administrativní martýrium. "Získat jsme museli snad dvě stě osm razítek. Trvalo nám to prakticky celý den, ale tak to tu prostě chodí. Důležité je, že vše máme připravené," oddechl si Kolomý.
            Večernímu nájezdu na slavnostní pódium tedy už nic nebrání. Zdání ale může klamat. Celý bivak a startovní město, jež je rodištěm někdejšího vůdce kubánských gueril Che Guevary, je totálně zaplněno lidmi. Vládne chaos. Každý na poslední chvíli dolaďuje detaily. Vše musí být do večera perfektní. "A to se sem údajně chystají asi tři miliony lidí. Už teď je každý přesun  časově velmi náročný. Tohle je prostě Dakar. Výjimečný se vším všudy. Srovnatelnou atmosféru lze na jiných akcích hledat jen těžko," podotkl Martin Kolomý, který se ze všeho nejvíc těší na nedělní start. "Tyhle administrativní záležitosti jsou pro mě peklo. Raději ho tradičně prožiju na trati za volantem," usmál se pilot týmu Tatra Buggyra Racing.
            Rallye odstartuje v neděli 1. etapou z Rosaria do San Luis. Posádky čeká celkem 809 kilometrů z toho 180 km měřených.
 


tagy: Buggyra, Tatra, Dakar, Martin Kolomý,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz