rss
PatRESS News

Zpět

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta

10. říjen 2019

Běžci se na Pálavě opět proběhnou vinicemi. Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz Mikulov – Je to tady! Už tuto sobotu vyvrcholí 9. ročník seriálu Rock Point – Horská výzva. Na Pálavě je připraven závěrečný bonusový závod a po něm slavnostní vyhlášení. Začátek akce se však ponese v duchu vzpomínky na zesnulého Mistra Karla Gotta.
            „Z důvodu státního smutku jsme se rozhodli posunout původně plánovaný polední start. Kvůli zprávě, která minulý týden silně zasáhla celé Česko jsme přemýšleli, jak vůbec k naší akci přistoupit, ale rušit jsme ji s ohledem na vyhlášení a uznání celoroční aktivity běžců nechtěli. V pravé poledne vzdáme minutovým tichem hold této české legendě a připojíme se k celému národu, který na Karla Gotta v den jeho pohřbu s úctou vzpomene,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.
Jakýkoli negativní dopad na běžce ale posun startu nepřinese. Závodníci měli podle původního plánu společně vybíhat v pravé poledne. Start jako takový bude nakonec o deset minut později. Běžci tak z mikulovského amfiteátru pod Turoldem odstartují ve 12:10 hod, o dvě minuty dříve vyběhnou dogtrekaři. „Celá akce je pojata jako zpestření na závěr celé sezóny, kde hlavní roli hraje lidská stránka a uznání. Samozřejmě tu k vidění budou i velmi kvalitní výkony, ale jelikož už samotný závod je bonusový a nezapočítává se do celkového hodnocení, které již bylo oznámeno, může si každý najít tu vlastní výzvu a důvod na Pálavu dorazit,“ podotkl ředitel Zitta s tím, že přihlásit se každý ještě může přihlásit v sobotu, v den konání závodu, kdy kancelář bude v Mikulově otevřena právě v amfiteátru pod Turoldem od 7 do 10 hodin.
V rámci posledního sedmého bonusového závodu letošního 9. ročníku seriálu Rock Point – Horská výzva jsou přichystány dvě závodní trasy – Long a Short o délkách 26 a 13 kilometrů.  Na všech jsou vypsány kategorie pro jednotlivce a dogtrekaře. Na bonusovém závodě nestartují dvojice, které jsou jinak pro Rock Point - Horskou výzvu typické. „Chceme, aby si poslední bonusovou zastávku všichni užili a nemuseli se příliš ohlížet, jestli jim chybí parťák,“ podotkl Zitta s tím, že po vyhlášení závodu přichází na řadu zmíněné dekorování nejlepších běžců uplynulého ročníku seriálu s následným doprovodem cimbálové muziky.
 

tagy: RP-HV2019, Pálava
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Doktor Rousek vyhrál s parťákem Krkonošskou výzvu.

Krkonošské body zakončí letošní Rock Point – Horskou výzvu

Ambasador Brýdl: Přírodu je třeba chránit“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz