rss
PatRESS News

Zpět

Zimní výzva startuje za pět týdnů, extrémisté mají na přihlášení ještě týden

19. leden 2015

Šumperk – Za necelých pět týdnů odstartuje nejextrémnější zimní outdoor-survivalový závodu dvojic ve volném terénu bez zajištění. Registrace k 3. ročníku Rock Point - Zimní výzvy byla spuštěna přesně před čtrnácti dny. K tomuto unikátnímu závodu v Česku je ale počet startujících limitován. Účastnit se jí může maximálně 75 dvojic, registrace se pro ně uzavře 26. ledna v osm hodin večer. Samotný závod pak v Šumperku odstartuje 18. února ve stejném čase.
            „Oproti předchozímu roku jsme letos připravili celou řadu změn. Přichystána je tentokrát jediná trasa, která je kompromisem mezi loňskou dlouhou a krátkou verzí. Vzdušnou čarou má zhruba sto sedmdesát kilometrů, což ale v reálu bude znamenat štreku od nějakých dvou set dvaceti do dvou set padesáti kilometrů. Bude záležet, jakou si kdo zvolí cestu, protože závazné jsou jen průchozí body," sdělil ředitel Rock Point - Zimní výzvy Pavel Zitta.
            Trať tentokrát nevede z bodu A do bodu B jako v loňském roce, kdy se vinula ze Šumperka do Trutnova, v případě kratší verze do Rokytnice. Pořadatelé vytyčili pouze jeden dlouhý okruh, který má svůj start i cíl v Šumperku v Pavlínině dvoře. "Každá z dvojic musí projít všemi průchozími body, které jsou zadány v trase. Projití průchozího bodu musí být zřejmé z předložení absolvované trasy v cíli, tedy zakreslené v GPS, či v případě nefunkční GPS musí být bod zaznamenán například v podobě rozcestníku či vrcholu, a to třeba na mobilní telefon či fotoaparát. Pokud dvojice neprojde trasu, která je vyčleněna průchozími body, nemůže být v cíli klasifikována," vysvětlil Zitta.
            Na trati pak budou tentokrát jen tři "checkpointy" - na Pradědu (46 km), na Kladském sedle (90 km) a na Suchém vrchu (128 km). Pro každý z nich platí časový limit, do kterého se závodní dvojice musí vejít - 20, 46 a 72 hodin. Pro dokončení celé akce, která odstartuje ve středu 18. února ve 20:00, je vypsaná časová tolerance 96 hodin. Běžci tak musí doběhnout do Pavlínina dvora do neděle taktéž do 20 hodin. "Každý z dvojice s sebou musí mít povinnou výbavu v podobě čelovky a GPS s náhradními bateriemi, buzolu, turistickou mapu, nabitý mobilní telefon, bivakovací pytel či stan, teplý spacák a izolační záchranářskou folii. V případě účastníků kategorie dogtreking je navíc povinná ještě půlkilogramová várka granulí a litr vody pro pejska," vyjmenoval nezbytnou minimální součást výbavy ředitel závodu. Zároveň připomněl, že každý smí využít třeba i sněžnice, nesmeky, mačky, jakékoliv zimní lyže nebo trekové či běžkařské hole. "Každý ale trasu musí zvládnout po svých," usmál se Zitta.
            Jak už ze zmínky vypovídá, letošní novinkou je právě kategorie dogtreking. Závodu se tedy může zúčastnit i vytrvalostní dvojice pána se svým psem. Zachovány pak jsou tradiční kombinace závodních párů - muži, ženy a mix. "Pro všechny platí stejná pravidla, kdy závodníci nesmí ničit běžecké lyžařské stopy, vstupovat do oplocených míst a mysliveckých zařízení nebo rozdělávat oheň na území CHKO a Lesů ČR," připomněl Zitta skutečnost, že se pořadatelé snaží se myslet i na drobnosti.

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Zimní výzva, Pavel Zitta,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Horská výzva zná termínovku pro rok 2020

Hokejoví reprezentanti se podepíší v Porsche Plzeň

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Závěrečná Rock Point – Horská výzva v sobotu vzpomene i na Karla Gotta“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz