rss
PatRESS News

Zpět

Zitta: Je super slyšet pochvalu

5. listopad 2014

Ředitel závodu Pavel Zitta nezapomíná naplánovat detaily. Kouty nad Desnou - Byla to povedená premiéra. Na start 1. ročníku čtyřiadvacetihodinového horského běhu Rock Pont - Horská výzva 24 hodin se postavilo více než sto závodníků či štafetových týmů. Přestože pořadatelé připravili nejtěžší závod podobného typu v Česku, ohlasy tentokrát sklízeli velmi pozitivní. Dokonce těsně než jsme začali s rozhovorem s ředitelem závodu Pavlem Zittou, přišel k němu běžec s číslem 56, aby mu vysekl poklonu, poděkoval za skvěle zajištěný závod a slíbil, že napřesrok se vrátí znovu.
 
Pavle, takový komentář a pochvala musí hodně potěšit, že?
Určitě ano! Od každého závodníka, když přijde pochvala, tak je to super. Navíc u prvního ročníku se počítá s tím, že se bude organizačně do dalších let ještě hodně vychytávat. O to více je taková zpráva potěšující - že se závod lidem líbil a že jsou závodníci spokojeni.
 
Jak jsi jako ředitel závodu s jeho premiérou spokojený?
Celý náš tým organizátorů dělal maximum proto, aby se závod povedl. Zkušenosti z podobného typu soutěží máme, ale každý závod je specifický. Toto byl trochu odlišný styl - všichni měli dvacet čtyři hodin, kdy byli celou dobu na trase.  Vždy je co vychytávat a my se dál budeme snažit vyladit všechny drobnosti tak, abychom vyšli závodníkům vstříc a oni byli spokojení ještě víc, než jsou teď.
 
Jak moc tě překvapily předvedené výkony a i samotná účast?
Účast je určitě potěšující. Mít na prvním ročníku tak těžkého závodu více než sto deset lidí, je úspěch. Co se týče výkonů, tak osobně smekám před každým, kdo se postavil na start. Ten okruh byl opravdu extrémní a když jsem viděl, jak si s ním mnozí poradili, tak jsem se až nestačil divit. V přípravách jsme ho procházeli několikrát a jen po značení celé trati mě nohy bolí ještě teď. Padaly tu obdivuhodné výkony a já před všemi účastníky opravdu smekám.
 
Už na začátku padlo, že to bude nejtěžší čtyřiadvacítka v Česku. Kdo stál za celou myšlenkou?
Přemýšleli jsme o akci, která by nám vyplňovala podzim. Skončil nám seriál Rock Point - Horská výzva a chtěli jsme udělat nějaký podnik trochu extrémnější. Akce, které pořádáme jsou jak masovějšího charakteru, tak i více ultimativnější. Snažíme se to prokládat. Máme ještě Zimní výzvu. Tento typ závodu se mi hodně líbil, navíc Kouty a trasu kolem nádrže Dlouhé stráně znám a vím, že je moc pěkná. Už dříve si ji hodně závodníků chválilo, takže toto mě přimělo k tomu, že by závod, ve kterém by se k nádrži sportovci hned několikrát vrátili, by bylo dobré uspořádat.
 
V Koutech jste prakticky jako doma, ale jak náročné je připravit čtyřiadvacetihodinový běh?
Je to srovnatelné s jinými akcemi seriálu Rock Point - Horská výzva. Časový limit je také dvacet čtyři hodin, i když ti závodníci trasu zvládají v různých časech. Organizace a přípravy také trvají nějaké dva měsíce s tím, že v posledních dvou týdnech přípravy vrcholí. Je velká výhoda v tom, že areál Kouty tady v Jeseníkách je nějakých čtyřicet kilometrů od mého bydliště, což nám logistiku a všechny přípravy strašně usnadňuje. I to je důvod proč využíváme zázemí skiareálu Kouty, který podle mě patří k nejlepším v republice.
 
Závod se jde i v chráněných krajinných zónách. Jak vám kde vycházejí vstříc?
Spolupráci s místní Správou Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, stejně jako s Lesy ČR, ale i dalšími vlastníky pozemků, přes které se jde, musím pochválit a skutečně vyzdvihnout. I pro vrchol Dlouhých strání, který spadá pod elektrárnu a ČEZ, všechna povolení proběhla perfektně. Vše jsme řešili nejjednodušší možnou cestou, za což jsem strašně rád. Jak už jsem říkal, zázemí v areálu je naprosto perfektní, vedení nám maximálně vychází vstříc a myslím, že si i váží toho, že tu takové akce mohou probíhat a my velmi oceňujeme to, že nám tu tak parádní zázemí poskytnou.
 
Je jasné, že vaše aktivity nekončí. Při startu jste tu představili také nový ročník seriálu Rock Point - Horská výzva, takže se běžci stále mají na co těšit?
Určitě ano. Pro příští rok plánujeme čtyři závody zmíněného seriálu, který je více otevřený široké veřejnosti. Nově jsme zařadili trasu nordic walking, což je nesoutěžní pochod, tedy příležitost přijet na hory s celou rodinou. Chtěli bychom pokrýt celou škálu od sportovců po aktivně žijící lidi. Při seriálu Horská výzva si každý vybere to své. Konat se bude od dubna do konce září a k němu opět chystáme akce extrémnějšího nebo naopak uvolněnějšího charakteru, kterým je třeba Beer treking. Ten je určený plnoletým běžcům. Jde o trekingový závod spojený s pitím piva, což je taková sranda akce na závěr sezóny. Věřím, že dokážeme mnohé inspirovat k pohybu v přírodě.

tagy: Rock Point, outdoor, závody, Horská výzva, Zitta, Jeseníky, 24,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Horská výzva byla po řádění vichru opravdovou výzvou“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz