rss
PatRESS News

Zpět

Život se v dílně MKR opět rozběhl naplno

10. ledna 2013

Mechanik MKR Michal Růžička.
Židovice - Karboflexky, vrtačky, soustruh nebo svářečky už zase rozduněly technologické centrum truckracingového týmu MKR Technology. Dílnou v Židovicích na Roudnicku také naplno burácí motory. Vánoční klid je ten tam a od pondělka se po více než dvoutýdenní pauze u severočeských truckerů opět naplno rozběhla příprava na novou závodní sezónu.
            "Ta loňská pro nás byla velmi náročná a kluci si pořádné volno zasloužili. Před námi je hodně práce, takže věřím, že jsme všichni načerpali dostatek sil, abychom mohli do toho nikdy nekončícího vývoje vstoupit zase trochu odpočatí," usmál se šéf MKR Technology Mario Kress.
            Více než dvoutýdenní volno přitom nikdo z mechaniků nepamatuje. "Vždyť já ani nevěděl, co z tolika volným časem mám dělat, tak jsem raději nedělal nic. Ke konci už mě ale svrběly prsty. Do práce jsem se snad i těšil," mrknul mechanik Jan Richter.
            Tým mechaniků a konstruktérů se navíc vrátil takřka do nového centra. Ještě před vánoční pauzou dostaly veškeré interiéry nový nátěr. "Zase to tu pěkně prokouklo. Čistá je podlaha, stěny i vnitřní konstrukce. Je tu díky tomu i výrazně víc světla. Rozhodně to byl příjemný nástup," podotkl soustružník Milan Klíma.
            Před začátkem zimy celý tým hodně testoval a pracoval na dalším technologickém vývoji.  Tahače se ladily na nové konfigurace. Teď mechanici začínají s přestavbami. "Pracujeme na zlepšení podvozku a ladíme motor, takže naplno se rozběhly také práce na motorové brzdě," odhalil manažer stáje Karel Neffe.
            Přestože se tahače rozebírají do posledního šroubku, ten pilota Adama Lacka je jako jediný kompletní a vyleštěný. Na nadcházející víkend s ním tým zamíří do Bruselu na výstavu Truck & Transport. "Na téhle expozici jsme byli už před dvěma lety. Letos spolu s naším tahačem návštěvníci uvidí i Adama," dodal k účasti na veletrhu Neffe.
Fotogalerie


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, mechanici,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

Dakarské kamiony míří do Sosnové

Nikolajev získal dakarský zlatý hattrick

Van Kasterena zastavily technické potíže

Van Kasteren zajel životní výsledek“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz