rss
PatRESS News

Zpět

Zlatá olympionička Knapková trávila volno v závodním tahači

4. září 2012

Mirka Knapková se zlatou medailí
Most - Dříve se potkávali na vodě, tentokrát se výborní čeští veslaři sešli v absolutně odlišném prostředí - na autodromu. Někdejší reprezentant ve veslování a olympionik, dnes manažer úspěšné české truckracingové stáje MKR Technology Karel Neffe na domácí závody seriálu Mistrovství Evropy závodních tahačů v Mostě  přivedl Mirku Knapkovou. Zlatá skifařka s sebou nezapomněla přinést ani svoji nejcennější medaili z nedávno skončených olympijských her v Londýně, navíc stále hýřila úsměvem a šířila dobrou náladu a to i po té, co ji v závodním tahači nejprve svezl aktuálně nejlepší český pilot Adam Lacko a následně jeho kolega Markus Oestreich. "Moc se mi to líbilo. Před tím jsem si vyslechla řadu strašidelných historek, takže jsem měla trošičku obavy, ale ty brzy opadly. Jelo se mi fakticky moc dobře."
 
Mirko, s čím jste usedala do tahače, když vás v tom monstru poutali pětibodovým pásem?
            Člověk neví, do čeho jde. Jen vidí, že to je obrovské auto, které jede zatraceně rychle. Spíš jsem si tak říkala, co vlastně mohu očekávat a jaké pocity z toho budu mít. Bylo to ale strašně fajn!
 
Začala jste s Adamem. Jakou zvolil jízdu?
            Hlavně jsem z něj měla pocit, že jede jako opravdu velmi zkušený jezdec, který ví co dělá a auto má naprosto pod kontrolou. Že i když měl chuť zkusit nějakou kravinku, tak věděl, že to auto neudělá nic, co by on nechtěl.
 
Snažil se vás potrápit?
            To nevím, nedokážu odhadnout jeho úmysly. Zezačátku jsem byla trochu v takovém napětí, ale pak jsem viděla, že to opravdu má pod kontrolou, takže jsem si tu jízdu naplno užívala.
 
Bála jste se?
            Člověk se bojí, když hrozí nějaké riziko, třeba bouračka, ale tady jsem se cítila poměrně bezpečně. Třeba rychlosti jsem se díky tomu vůbec nebála.
 
Jela jste prakticky po snídani. Co na to říkal žaludek?
            Byl úplně v pohodě, ačkoli právě toho jsem se maličko bála. Trošku s tím mívám problém, ale tady to bylo v pohodě. Možná, že kdybych si četla, tak by mi bylo špatně, ale tady ne. (Usmála se).
 
Od olympiády máte prý medaili pořád u sebe. Kde byla, když jste jela v trucku?
            Stále se mnou. Měla jsem ji v zadní kapse kalhot. (Zasmála se hlasitě)
 
Co říkáte teď na truckracing?
            Je hodně zajímavé vidět to z blízka, protože pokud to člověk sleduje jen v televizi, tak nevidí to zákulisí, které je hodně zajímavé. Člověk si prohlédne, jak se ta auta připravují a jak to funguje. Moc mě to zaujalo.
 
Jaké jste o truckracingu měla mínění?
            Vlastně asi žádné, spíš jsem jen věděla, že se takhle závodí, ale pravidla jsem moc neznala. Netušila jsem co se stane, když se někdo vybourá třeba tak, jako v sobotu. To se výsledky vrátily o kolo zpět a znovu se startovalo v onom pořadí. Přišlo mi to trochu nespravedlivé.
 
Je něco co vás překvapilo, upoutalo nebo zaujalo?
            Asi mě překvapilo, když jsem na startu viděla, jak se mechanici na jednom tahači snaží narovnat nárazník, což byla neskutečně silná trubka. Nejdříve s tím cloumali dva, pak jich tam bylo snad patnáct a stejně s tím nehnuli. Přišlo mi to hrozně vtipné.
 
Jaký vlastně máte vztah k autům?
            V podstatě mám auta jen jako dopravní prostředek. Nejsem fanda, který by jezdil dívat se na nejrůznější závody, ale na druhou stranu tady v Mostě se mi s týmem MKR Technology moc líbilo.
 
Jaký jste typ řidiče? Jste klidnější, nebo se dokážete rozvášnit jako chlap?
            Něco mezi. Asi nikdy nebudu řídit jako chlap. Spíš jsem opatrná vůči druhým, ale pokud je prostor, tak na to klidně trochu šlápnu. Poznám i když přede mnou jede ženská, ale v tu chvíli si řeknu, že i já jsem ženská. (Směje se)
Fotogalerie
 

Mirka Knapková se připravuje na jízdu tahačem MKRMirka Knapková v tahačitagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Most, Mirka Knapková, zlaté medaile, olympionička,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz