rss
PatRESS News

Zpět

Ztřeštěný nápad dostal tým MKR do bulváru

1. června 2012

ČR – Zatímco tým mechaniků severočeského truckracingového týmu MKR Technology s hlavním konstruktérem Mario Kressem intenzivně pracuje na přípravě tahačů pro třetí zastávku evropského šampionátu, novináře v uplynulých dnech spíše zaujal nedávný husarský kousek živého maskota týmu Rudy z Ostravy. Díky němu stáj proletěla celým světem médií a zabrousila také do bulvárních vod.
            Svérázný moderátor Ruda z Ostravy se při posledních závodech v Misanu totiž rozhodl, že na svých céčkách zkusí utáhnout černo-červený závodní tahač pilota Adama Lacka. Diváci české hudební televizní stanice Óčko jeho pokus dokonce mohli sledovat v pořadu Selebrity. Ruda z Ostravy byl přitom první, kdo se o něco podobného kdy pokusil.  Tahač se sice pohnul, ale jen díky tomu, že ho zezadu tlačili týmoví mechanici. Světový rekord z toho tedy nebyl, ale u přítomných diváků a hostesek vzbudil Ruda netušený rozruch a opravdový poprask vznikl až při návratu do Čech. Uhozený nápad zaujal natolik, že snímky Rudy s céčkama v zubech se snahou utáhnout Lackův tahač obletěly mediální svět. „Po delší době si truckracingu všimnul také bulvár, ačkoli trochu z jiného úhlu. Tahače jsou přitom velmi zajímavým a především jedinečným odvětvím motorsportu, takže je škoda, že se informace neobjevují i v jeho běžném zpravodajství. Věřím, že by si čtenář přišel na své, protože stále je na co koukat. Žádná nuda to rozhodně není a teď to ukázal i Ruda,“ usmál se manažer týmu MKR Technology Karel Neffe.
            Ruda z Ostravy se maskotem týmu stal už v loňském roce, když poprvé fandil při zastávce šampionátu na domácím okruhu v Mostě a trojice pilotů MKR jako první v historii hned získala celé slavnostní pódium pro sebe. „Ruda nám nese štěstí, takže jsme rádi, že s námi na závodech bude častěji. Sám jsem zvědavý, jakou legraci vymyslí příště,“ dodal Neffe, když současně připomněl, že hned po víkendu se tým přesouvá na třetí zastávku evropského mistrovství do španělské Jaramy.
Sledujte Rudovy vtípky ve fotogalerii, kterou připravil PatRESS.


tagy: MKR Technology, truckracing, tahače, Lacko, Misano, Ruda z Ostravy, bulvár,
Zpět


Čtěte také další články z této kategorie:

V cíli Dakaru jsou poprvé všechny kamiony od MKR Technology

Kvartet severočeských renaultů míří do poslední etapy

Ve zkrácené etapě Huzink těsně pod pódiem

Do 9. etapy vyjely všechny kamiony, hybrid dojel 5.“Zatímco vy vstupujete na přechod, my už běžíme po druhé straně...”

© 2012 -2016 PatRESS.cz - Powered by Prestissimo.cz