Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Cyklistika 9 61. Silvestrovský cyklokros vyhrál Adam Ťoupalík

61. Silvestrovský cyklokros vyhrál Adam Ťoupalík

Terezín - Adam Ťoupalík z týmu Elkov Kasper suverénně ovládl tradiční Silvestrovský cyklokros v Terezíně. Na pódiu ho navíc doplnil bratr a týmový parťák Jakub. Mezi dvojici jezdců královéhradeckého týmu se ale vklínil stříbrný Pavel Jindřich z ČEZ Cyklo Team Tábor.

   „Závod, který letos otevřel sedmou desítku své historie, se letos potřetí jel na zcela nové trati v Akademické ulici, kde má náš klub své zázemí. Počasí přálo, což přilákalo také diváky, takže se v Terezíně sešla i příjemná divácká kulisa, která závodníky hnala kupředu,“ shrnul spokojeně uplynulý ročník ředitel závodu Václav Bureš z pořadatelského týmu CK Slavoj Terezín.

Zatímco dříve se poslední den v roce cyklokrosaři scházeli na Bohušovické kotlině, v posledních letech krouží přímo v centru pevnostního systému. 61. ročník se jel jako 17. ročník memoriálu Pavla Sládka, někdejšího prezidenta pořadatelského klubu. Do Terezína zamířila více než stovka závodníků ve všech kategoriích. Nejprve se na start postavili nejmladší jezdci, po nichž na trať vyrazila kategorie žen, juniorů a elite. Stylem start-cíl si pro poslední prvenství v roce 2023 přijel v nejprestižnější kategorii právě Adam Ťoupalík. Za ním se ale sváděla neúprosná bitva o další cenné kovy. Jednu chvíli to vypadalo, že bratři Ťoupalíkové získají vítězné duo, ale svou houževnatou jízdou si stříbro vybojoval dvacetiletý Pavel Jindřich z ČEZ Cyklo Teamu Tábor, který zazářil v posledním závodě Toi Toi Cupu ve Veselí nad Lužnicí, kde získal své premiérové vítězství mezi muži. Jakubovi Ťoupalíkovi patřil nakonec bronz. Pro jasné vítězství si mezi juniory přijel terezínský odchovanec a dnes člen týmu Merida Mapei Štěpán Zahálka. Ženskou kategorii ovládla Hana Viková z Dukly Praha, nejlepší juniorkou byla Veronika Sedláčková z mladoboleslavského Brilon Racing Teamu.

Pořadatelé z CK Slavoj Terezín ale pravidelně dávají prostor také široké veřejnosti. Na start se přitom staví i někdejší závodníci, kteří si chtějí zpestřit závěr roku. Početné pole amatérů do cíle přivedl bývalý elitní jezdec Pavel Linet, jinak vítěz kategorie M49, který za sebou nechal terezínského jezdce Petra Soubustu. V nejmladší kategorii M29 se z vítězství radoval Šimon Tabačko, v M39 Jakub Špaček. Ivan Šípal z AllTraining vyhrál M59 a nejstarším jezdcům nad 60 let dominoval Miroslav Pek. Ženám kralovala Petra Krtičková z KSK Cycling Team. „Pro nás je Silvestrovský cyklokros nejen sportovní tradice, ale také společenská událost, při které se tu setkávají současní i bývalí závodníci, zástupci města,  partneři klubu a kamarádi. Společně se příjemně sportovně rozloučíme se starým rokem a těšíme se na ten další,“ dodal ředitel závodu Václav Bureš.

61. Silvestrovský cyklokros 2023 – výsledky:
Elite: 1. Adam Ťoupalík (Elkov Kasper), 2. Pavel Jindřich (ČEZ Cyklo Team Tábor), 3. Jakub Ťoupalík (Elkov Kasper), 4. Matěj Vik, 5. Tomáš Kralis (oba ČEZ Cyklo Team Tábor).
Ženy: 1. Hanka Viková (Dukla Praha), 2. Simona Rusínová (Cyklo Tábor).
Junioři: 1. Štepán Zahálka (Merida Mapei), 2. Tomáš Meier (Brilon Racing), 3. Richard Severyn, 4. Dominik Kukla (oba Team Kolín), 5. Adam Hugo Alina (Adastra Cycling Team).
Juniorky: 1. Veronika Sedláčková (Brilon Racing Team MB), 2. Tereza Cibulková (TJ Autoškola MB), 3. Barbora Šíslová (Lyko Klub Prachatice), 4. Aneta Dlouhá (Brilon Racing Team MB), 5. Nikola Vágnerová (Team Kolín).

Příchozí:
M29: 1. Šimon Tabačko (Greeny)
M39: 1. Jakub Špaček (Míra Racing)
M49: 1. Pavel Linet (UCC), 2. Petr Soubusta (CK Slavoj Terezín)
M59: 1. Ivan Šípal (AllTraining)
M60: 1. Miroslav Pek (TO Europe)
Ženy: 1. Petra Krtičková (KSK Cycling Team)

 

 

 

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz