Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Běh 9 Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Vyhlášení elit uzavřelo na Pálavě letošní Rock Point – Horskou výzvu

Mikulov – Je dobojováno! Rock Point – Horská výzva dopsala na Pálavě svoji devátou kapitolu. Sedmý závod byl už jen bonusovou tečkou před závěrečným vyhlášením letošního 9. ročníku seriálu horských běhů a trekingu. A i tentokrát účastníkům maximálně přálo počasí, takže atmosféra v mikulovském amfiteátru pod Turoldem neměla chybu. 

„V Mikulově se takto scházíme už potřetí a máme neskutečné štěstí na počasí, které je základním kamenem úspěchu celé akce. Všichni si po náročné sezóně zaslouží důstojné ukončení, které nebude jen fádním vyhlášením pouhých výsledků, a proto jsem velmi rád, že se nám daří ten slavnostní moment připravit nejprve aktivním bonusovým během, po kterém přijde samotné vyhlášení a na něj navazující afterparty. Mám radost, jak si celý den účastníci užívají,“ shrnul spokojeně závěrečnou štaci Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.
Pálavská zastávka je poslední ze sedmi vypsaných akcí 9. ročníku seriálu. První na Vysočině a poslední na Pálavě byly bonusové, které se do celkového hodnocení nezapočítávaly. Účastníci tak sbírali body na pětici závodů – v květnu v Beskydech, v červnu v Krušných horách, v červenci na Šumavě, v srpnu v Jeseníkách a v září v Krkonoších. A právě na Pálavě byli dekorováni ti nejlepší z právě uplynulého ročníku. Slavnostnímu aktu ale předcházel bonusový závod. Ten pořadatelé kolem Pavla Zitty vypsali na dvě distance – trasy Long a Short o délkách 26 a 13 kilometrů. Všichni běžci vybíhali tentokrát pouze v kategoriích jednotlivců všichni najednou z mikulovského amfiteátru. Pod hodinu se na nejkratší trati, která probíhala i místními vinicemi, dostali pouze dva běžci. Absolutním vítězem byl dle očekávání běžecký nestor a dnes už legendární ultra běžec Standa Najvert. Do hodiny se vešel ještě zlatý dogtrekař
Alex Nosek a absolutně nejrychlejší trojici uzavřel Miroslav Bětík. Ve fantastickém čase jedné hodiny cílem proběhla zlatá dogtrekařka Jana Kakáčová. Nejrychlejší ženou se stala Elen Šimonová. To na dlouhé trase Long si pro suverénní prvenství přiběhl Aleš Sedlák, který na šestadvacetikilometrovou trasu potřeboval jako jediný necelé dvě hodiny. Stříbro slavil Michal Vokrouhlík a pro třetí a čtvrtou příčku si přišli Jan Žaloudek a Radek Steklý, kteří jen ukázali, jak vyrovnanou jsou dvojicí, přestože v závěru sezóny je při společné cestě za obhajobou loňského zlata v celkovém hodnocení seriálu zastavila Honzova nemoc. „Kvůli tomu jsme museli vypustit poslední dva závody a tím se také propadli z vedoucí pozice. Je to škoda, ale zdraví je přednější. Honza se pomalu dává dohromady a tady jen ukázal, že je lepším běžcem,“ pochválil svého běžeckého parťáka sympaťák Radek Steklý, který s kolegou během večerního programu převzal cenu za celkový bronz. To naopak Dominika Slavotínková na Pálavě vítězstvím na ženské kategorii jen podtrhla své celoroční snažení a nedala pochyb o tom, kdo je královnou letošního ročníku. Pálavský závod vyhrála před Evou Novotnou a Ludmilou Borsíkovou a v celkovém hodnocení si se svým životním partnerem Vlastou Vágnerem převzala pohár pro absolutní vítěze 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Plzeňská dvojka vyhrála nejen v kategorii mix, ale především i v absolutním pořadí. Vlasta Vágner tentokrát svoji Domču na Pálavu přijel jen morálně podpořit. „Já mám od Jeseníků zánět achilovky, takže kvůli tomu jsme nemohli jít ani poslední zastávku v Krkonoších. Bodový zisk a skutečnost, že se jeden nepovedený závod do konečného pořadí nepočítá, nám ale stačil na celkové prvenství, kterým jsme dokázali, že pokud chcete, můžete dokázat úplně všechno. Pro nás jako dvojici to byla výzva a jsem strašně rád, že jsme ji dovedli do parádního konce,“ shrnul spokojeně Vlasta Vágner, který letos na královské trase Long přešel s Dominikou Slavotínkovou do mixů z pozice předchozích vítězů mužského a ženského dogtrekingu. Na Pálava tuto kategorii běžce se psem na Longu ovládli Jana Martinů a Zbyněk Adámek.
Poslední bonusový závod byl ale zastávkou zejména pro radost. I přes parádní výkony, o které se postaralo téměř sedm set běžců, hrála hlavní roli především skvělá a uvolněná nálada.„Horskou výzvu jsem začal běhat letos jenom tak z hecu. Dlouho mi o ní vyprávěl kamarád, a tak jsem se rozhodl, že to pro mě bude motivace celý rok něco dělat a neflákat se doma. Pálavu už jsem bral jako odměnu. Počasí bylo fantastický, ale stejně do toho člověk jde naplno. Když mě ale doběhla jedna z děvčat, tak jsem si říkal, že to není možný, že se jí musím udržet. Hodně mě vytáhla a donutila nepolevit a v závěru jsem ji dokonce utekl,“ usmál se škodolibě Jindřich Hanzlík, který na Pálavu přijel až ze západočeských Přeštic.
Vyhlášením vítězů pálavského bonusového běhu a následného předení cen nejlepším účastníků letošního ročníku v amfiteátru pod Turoldem se letošní 9. ročník seriálu Rock Point – Horská výzva se  uzavřel. „Už během listopadu hodláme odhalit termíny jubilejního desátého ročníku. Prozradit nyní mohu jen to, že za sebou máme velmi úspěšný rok, který byl plný fantastických výkonů. Až do konce prakticky nebylo jasné, kdo se stane vítězem. Soutěž byla napínavá a sáhnout si zlato mohlo více běžců. To hlavní, co ale musím vyzdvihnout je to nadšení a přístup běžců, kteří Rock Point – Horskou výzvu absolvují. Všichni společně tu vytváří skvělou atmosféru, která samozřejmě baví i nás pořadatele. Díky tak patří i všem mým kolegům a partnerům, kteří se na tom uplynulém roce podepsali. Bez nich by to nešlo. Ve stejném duchu proto hodláme pokračovat i napřesrok. V plánu je stejný koncept sedmi zastávek, ale na více si milovníci běhu budou muset počkat do listopadu,“ shrnul právě uplynulý 9. ročník Rock Point – Horské výzvy ředitel Pavel Zitta.

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz