Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Běh 9 Ambasador Pavel Brýdl nebude na Pálavě chybět

Ambasador Pavel Brýdl nebude na Pálavě chybět

Mikulov – Letos poprvé nebude na Pálavě chybět ani ambasador seriálu horských běhů a trekingu Horská výzva Pavel Brýdl. Česká legenda skyrunningu si stejně jako celé startovní pole jde především užít tradiční atmosféru posledního bonusového závodu.

  „Jižní Morava je přece naprostá paráda. Sice to nejsou žádné kopce, ale tenhle závod je doslova za odměnu. Vždyť za sebou máme dva velmi zvláštní ročníky a všichni si zasloužíme sezónu uzavřít příjemně a pohodově. Poslední dny a týdny mám hodně hektické, navíc to na Moravu pro mě není zrovna za rohem, o to víc se na Pálavu těším,“ poznamenal Pavel Brýdl, ambasador seriálu Horská výzva.

Přestože je Pavel Brýdl tváří závodu už několik let, na závěrečnou štaci se letos dostane vůbec poprvé. Závěrečná bonusová zastávka se mu kvůli povinnostem zatím vyhýbala. Letos na ní bude moci předat ceny nejlepším běžcům uplynulých dvou let. V mikulovském amfiteátru se přitom běžci sejdou po roční přestávce. Loňský a letošní ročník seriálu Horská výzva byl kvůli vyhlášené situaci „okleštěn“. Z původních pěti plánovaných zastávek se každý rok uspořádaly jen dvě – v Beskydech a Jeseníkách. Celkové vyhlášení nejlepších proběhne v amfiteátru pod Turoldem v sobotu v podvečerních hodinách. Slavnostnímu vyhlášení ale bude předcházet právě závěrečný, nebodovaný, bonusový závod. Běžci si budou moci vybrat ze dvou běžeckých tras – Long a Short o délkách 26 a 13 kilometrů.  Obě distance vybíhají s odbitím poledne. „Udělali jsme ale ještě jednu výjimku a kvůli hladšímu průběhu jsme oddělili start hlavního pole od dogtrekařů. Účastníci se svým pejskem vyběhnou o pět minut dříve,“ podotkl Pavel Zitta, ředitel seriálu.

Pálavská zastávka tak uzavře 11. ročník seriálu Horská výzva. „Všichni věříme, že ten další ročník už zase bude ve stejném rytmu, který máme všichni rádi. Já doufám, že už se snad nic dramaticky omezovat nebude. Sám jsem měl vysledováno, že lidé kvůli všem omezením měli paradoxně víc natrénováno. Přes hlavní sezónu se totiž běhalo standardně nebo dokonce i víc. Lidé neseděli v kancelářích, ale běhali. Spoustu lidí mi říkalo, že jsou na tom lépe než kdy jindy. Jen to neměli kde prodat, takže teď si užijeme Pálavu a budeme se těšit dál. Mě běhání baví, neznám nic lepšího, než si po práci vyvětrat hlavu,“ uzavřel Pavel Brýdl, když připomněl, že do sobotního závodu se může na místě přihlásit každý od 8 do 11 hodin.

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz