Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Cyklistika 9 Časovku ovládl Belgičan Uijtdebroeks

Časovku ovládl Belgičan Uijtdebroeks

Třebenice – Belgický reprezentant Cian Uijtdebroeks nejrychleji zalétl páteční časovku jednotlivců v Třebenicích. Po souboji s chronometrem šel ale do žlutého trikotu lídra Závodu míru juniorů druhý muž v pořadí Nor Per Strand Hagenes, který z něj pouze vysvlékl svého týmového kolegu.

Juniorský závod míru má během pátku na programu dvě závodní prověrky. Po dopolední časovce jednotlivců dochází ke změně lídra. Na první místo se dostává zatím muž druhých pozic – norský sympaťák Per Strand Hagenes. Druhý dojel v úvodní etapě a druhá příčka mu patřila i po třebenické časovce. „Časovka je moje oblíbená disciplína. Tahle v Třebenicích mi sedla skvěle. Bylo v ní několik krátkých stoupání, ale celkově byla pěkně dynamická a to mám rád,“ poznamenal nový lídr závodu Per Strand Hagenes, který ze žlutého trikotu svlékl svého týmového kolegu a vítěze úvodní etapy Stiana Edvardsena-Fredheima. „Už to říkal Stian – jsme silný tým a hodláme tu bojovat o každou pozici. Jestli se podaří dovézt žlutý trikot do cíle, se necháme překvapit. Na sobotní kopce jsem trochu těžký, ale věřím, že jako tým budeme dál skvěle spolupracovat a může se nám leccos podařit. Závod míru je aktuálně pro mě nejlepší závod a bylo by hodně cool tu uspět,“ pronesl s jiskrou v oku vedoucí muž celkové klasifikace Nor Per Strand Hagenes, kterého v časovce o sedm vteřin porazil jen Belgičan Cian Uijtdebroeks. Ten na 11,2 km dlouhý souboj s časem potřeboval přesně 14 minut a 22 sekund. Desetiny přitom rozhodovaly o bronzovém muži – nepatrně rychlejší byl tentokrát Španěl Ivan Romeo Abad a bramborová pozice zbyla na Francouze Romaina Grégoire.

Osmnáct vteřin za vítězem zaostal nejlepší český reprezentant Matyáš Kopecký, jehož čas stačil na jednadvacátou pozici. Celkově je Kopecký s minutovým odstupem třináctý.

V odpoledních hodinách je v plánu druhá půl etapa na necelých šedesát kilometrů se startem i cílem ve Štětí.

Výsledky – 2. A etapa (Třebenice – 11,2 km):
1. Cian Uijtdebroeks (BEL) 14:22
2. Per Strand Hagenes (NOR) +0:07
3. Ivan Romeo Abad (ESP) +0:14
4. Romain Grégoire (FRA) +0:14
5. Emil Herzog (GER) +0:15
21. Matyáš Kopecký (CZE) +018

Celkově:
1. Per Strand Hagenes (NOR) 2:44:39
2. Emil Herzog (GER)+0:09
3. Stian Edvardsen-Fredheim (NOR) +0:13
4. Cian Uijtdebroeks (BEL) +0:16
5. Romain Grégoire (FRA) +0:23
13. Matyáš Kopecký (CZE) +1:03

 

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz