Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 De Baar před volnem doletěl těsně pod pódiem

De Baar před volnem doletěl těsně pod pódiem

Rijád /Chvalín – Jen těsně pod stupni vítězů dojela v 8. etapě rallye Dakar posádka pilota Pascala de Baara. Holandská sestava severočeského kamionu od MKR Technology cílovou pásku protnula na čtvrté pozici jen sedm minut za vítězem s velkým nadšením.

 

 

„Máme za sebou velmi povedený den a bylo moc fajn sledovat, jak si Pascal na trati vede. Zatímco na první půlce na kamenité části asi sedm minut ztratil, v té druhé dokázal na písku naopak šest minut nahnat. Přes duny letěl s takovou lehkostí a jistotou, že za námi po etapě chodili s obdivem i soupeři. To byl od začátku letošního Dakaru jeden z nejpříjemnějších momentů,“ sdělil s jiskrou v oku hlavní konstruktér Mario Kress.

V rámci nedělního programu pokračovala druhá maratónská část, do které posádky tentokrát vstupovaly po relativně vydatném spánku. Osmá etapa se jela z promočeného bivaku v Al Duwadimi, kam nesměla pomoc mechaniků. Smyčka jižně od Al Duwadimi, původně naplánovaná na předchozí den, byla zkrácena na 345 kilometrů, aby celé pole získalo čas na dlouhý silniční úsek vedoucí do bivaku v Rijádu. První část soutěžní etapy byla silně kamenitá. De Baar do ní vstupoval ze šesté pozice. „Bylo velmi těžké nedostat defekt, ale nám se to podařilo. Na konci jsme narazili na Januse van Kasterena, který s proraženými pneumatikami tolik štěstí neměl,” poznamenal Pascal de Baar, který zářil právě ve druhé části v dunách. „Auto v dunách pracovalo naprosto skvěle, výborně sedělo a poslouchalo. V dunách jsme svedli pěkný souboj s Martinem Macíkem. Bohužel byl o něco rychlejší, ale v cíli nám řekl, že se nás trochu bál, jak jsme jeli rychle,“ pronesl spokojeně de Baar, který  skončil čtvrtý, sedm minut za vítězným Macíkem.

V celkovém hodnocení de Baar poskočil na průběžnou sedmnáctou pozici. Před ním je parťák z rychlé asistence Adwin Hoondert. Lídrem závodu zůstává Aleš Loprais.

Před účastníky letošního 45. ročníku legendární soutěže je v pondělí vytoužený den volna v Rijádu. Pondělí budou mít perné především mechanici, kteří musí techniku co nejlépe připravit na druhou půlku závodu, která se zase rozjede v úterý.

Výsledky – 8. etapa (Al Duwadimi – Rijád) 346 km:
1. Macík (CZE) Iveco 4:04:28
2. Mitchel van den Brink (NLD) Iveco +0:59
3. Loprais (CZE) Praga +3:34
4. Pascal de Baar (NLD) Renault Trucks +7:48
5. Martin van den Brink (NLD) Iveco +17:51
15. Adwin Hoondert (NLD) Renault Trucks +1:01:23

Celkově:  
1. Loprais (CZE) Praga 36:30:58
2. Martin van den Brink (NLD) Iveco +16:17
3. van Kasteren (NLD) Iveco +38:03
4. Macík (CZE) Iveco +38:50
5. Mitchel van den Brink (NLD) Iveco  +1:51:51
16. Adwin Hoondert (NLD) Renault Trucks +17:16:52
17. Pascal de Baar (NLD) Renault Trucks +28:48:58

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz