Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Druhá etapa na Silk Way kopírovala první, rally mění směr

Druhá etapa na Silk Way kopírovala první, rally mění směr

Gorno-Altaisk/Chvalín – Jako přes kopírák. Stejně jako v první tak přijel severočeský kamion od MKR Technology i ve druhé etapě Silk Way Rally v Rusku. Podruhé za sebou mu patřila osmá příčka. Neměnil se ani vítěz, když etapu opět ovládl Rus Sotnikov. Závod navíc zasáhly změny.

„Dnes to byla pěkná etapa. Zpočátku velmi rychlá, ale ve střední části jsme vjeli do lesa. Trať byla velmi hrbolatá a bylo na ní hodně bláta, nicméně velmi pěkná trasa. Je také příjemné že závod sleduje podél trati hodně diváků,“ podotkl Daniel Kozlovský, palubní mechanik MKR Technology, který má na starosti červený závodní Renault týmu Mammoet Rallysport.

Druhá etapa z Novosibirsku do Gorno-Altaisku měřila v součtu pět set osmdesát kilometrů, ale měřená část měla jen sto třicet. Za jeden a půl hodiny si s ní poradil úřadující dakarský šampion Rus Dmitry Sotnikov s kamazem. Posádka s Danielem Kozlovským a holandským pilotem Martinem van den Brinkem zaostala na osmé pozici o deset minut. „Byla to opravdu pěkná etapa, ale v této oblasti můžeme jen těžko držet krok s kamazem. Je to viditelně jejich území. My jedem opatrněji,“ podotkl Kozlovský, když současně sdělil, že posádka je s kamionem spokojená. „Nemáme žádné problémy, které bychom museli řešit, takže dobrý. Máme ale v plánu trochu upravit odpružení,“ sdělil Kozlovský, jehož posádce patří průběžná sedmá pozice se čtvrthodinovým odstupem na vedoucího Sotnikova.

Při následující 3. etapě dochází na Silk Way Rally ke značným změnám. Původně měly posádky opustit ruské území a po zbytek rallye se pohybovat výhradně Mongolskem. Tam ale kvůli koronavirové situaci v Mongolsku posádky nakonec vůbec nezamíří. Pořadatelé se rozhodli rallye udržet pouze na ruském území a současně soutěž o polovinu zkrátit. V neděli proto posádky čeká

maratónská etapa z Gorno-Altaisku do Kosh Agach. To znamená, že ve 3. etapě jsou oprávněni opravovat svá vozidla pouze závodníci – jakákoli asistence servisního personálu je přísně zakázána. Všichni servisní pracovníci zůstanou v bivaku Gorno-Altaisku a užijí si svůj „odpočinkový den“.

Výsledky – 2. Etapa  – Novosibirsk – Gorno-Altaisk (132 km):
1. Sotnikov (RUS) Kamaz 1:30:05
2. Viazovich (BLR) MAZ +3:22
3. Shibalov (RUS) Kamaz +3:50
4. Nikolaev (RUS) Kamaz +4:08
5. Vishneuski (BLR) MAZ +4:26
8. van den Brink (NLD) Renault Trucks +10:01

Celkově:
1. Sotnikov (RUS) Kamaz 2:20:56
2. Viazovich (BLR) MAZ +4:48
3. Shibalov (RUS) Kamaz +5:28
4. Nikolaev (RUS) Kamaz +5:31
5. Mardeev (RUS) Kamaz +10:01
7. van den Brink (NLD) Renault Trucks +15:31

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz