Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Běh 9 Horská výzva odhalila termíny letošních štací

Horská výzva odhalila termíny letošních štací

ČR – Horská výzva se poběží! Navzdory skutečnosti, že její rozsah opět nebude takový, jaký si ho pořadatelé přáli, populární seriál horských běhů a trekingu se nakonec půjde ve třech nejoblíbenějších lokalitách – v Beskydech, Jeseníkách a na Pálavě.

   „Ta nejistota byla obrovská a tlak běžců začínal být enormní. Já ale nerad cokoli dopředu slibuji. Tím jsme si už v raných fázích seriálu prošli a takovou chybu už opakovat nebudu. K našim běžcům se prostě budeme chovat férově. V době, kdy ani naše vláda, která rozhoduje o celém dění v republice, neví, co bude příští týden, během kterého je navíc schopná své rozhodnutí několikrát změnit, tak vypouštět jakékoli zprávy veřejnosti a balamutit lidi možnými termíny, se moc omlouvám, ale upřímně říkám, že tohle dělat nebudeme. Jsem nesmírně rád za to, že se lidé na Horskou výzvu těší a chápu rozhořčení běžců, že od nás neměli dostatek informací. Jenže my je neměli také. Nikdo nám nebyl schopný vydat stanovisko a stále se toho může ještě mnoho změnit, nicméně teď už věřím, že situace bude natolik stabilní, že se opravdu budeme moci potkat a závod si užít tak, jak jsme byli zvyklí,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva s tím, že nyní již má jasně dané termíny pro letošní rok.

Už v loňském roce musela být oblíbená běžecká série citelně upravena a ani letos to nebude kvůli koronavirové situaci jiné. Běžci se potkají na třech zastávkách. Dvě budou plnohodnotné a třetí bude tradičně bonusová spojená s celkovým vyhlášením. Už na začátku července se milovníci běhu setkají v Beskydech (2. – 3. 7.), o měsíc později zamíří do Jeseníků (6. – 7. 8.). Závěrečná bonusová štace je naplánovaná na začátku října tradičně na Pálavě (9. 10.), kde proběhne vyhlášení nejúspěšnějších běžců. Předchozí, jubilejní 10. ročník Horské výzvy se musel obejít o celkové vyhodnocení. Účastníci ale sbírali body do toho letošního. Tentokrát se žádný ze závodů neškrtá – do konečného ranku vyhlášeného na Pálavě se budou započítávat dva závody loňské a dva letošní. „Celkové vyhlášení je spíš takovou třešničkou na dortu, která udělá pomyslnou tečku za snahou nás všech. A nepochybuji že si ji zasloužíme! Moc bych si přál, aby to byl poslední takový rok plný nejistot, obav, ošklivého dohadování a nepříjemného napětí. Horská výzva tu byla vždy proto, aby se lidé bavili, aby měli motivaci se hýbat, být v přírodě a díky tomu i žít zdravěji a naplno. Nepochybuji, že to je i nejlepší cesta, jak úspěšně překonat podobné pandemie. Koneckonců ta energie, která je vždy cítit na každé zastávce, je toho důkazem a já už se na ni opět moc těším,“ dodal Pavel Zitta s tím, že termíny registrace budou spuštěny během června na webu horskavyzva.cz, na které je možné uplatnit i loňské dárkové poukazy.

11. ročník Horská výzva 2021

1. závod – Beskydy – Trojanovice (2. – 3. 7.)

2. závod – Jeseníky – Červenohorské sedlo (6. – 7. 8.)

3. bonusový závod + vyhlášení – Pálava – Mikulov (9. 10.)

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz