Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Běh 9 Horská výzva pojede naplno

Horská výzva pojede naplno

Trojanovice – A je to tu! Letošní druhý závod Horské výzvy přichází na řadu už tento víkend. Milovníci horských běhů a trekingu tentokrát míří do oblíbené lokace v Beskydech. A pořadatelé se snaží, aby celá akce měla maximálně hladký průběh a aby si běžci mohli závod maximálně užít.

„Je to zvláštní doba. Myslím, že pořadatelé všech akcí či eventů jsou letos v maximálním napětí a těší se, až doba pomine a vše se vrátí do relativního normálu. Je strašně náročné cokoli připravovat, když nevíte, co bude druhý den. Situace opět nabírá na obrátkách, takže mám radost, že jsme v přírodě a že se nás aktuálně žádná opatření, která by měla jakkoli negativní dopad na naši akci, netýkají,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva, který rád uklidní všechny závodníky. „Splňujeme všechny kvóty i nařízení, takže se běžci nemusí obávat jakýchkoli opatření, která by je omezovala při jejich běžeckém zápolení. Účastníci si závod mohou plně vychutnat,“ podotkl Zitta.

Beskydská Horská výzva se díky tomu odehraje ve standardním módu. Před páteční půlnocí se na královskou trasu Long (62 km) vydá první skupina borců. V sobotu ráno pak odstartují zbylé dvě distance Half (43 km) a Short (14 km). Skupiny jsou menší také díky rozdělení kategorií. S dvacetiminutovým odstupem vždy vybíhají dogtrekaři. Jako poslední se pak na trasu vydají účastníci nesoutěžního benefičního Pochodu s Mixitkou, které od tři čtvrtě na jedenáct čeká příjemná pětikilometrová procházka, která má za cíl pomoci Verunce Fojtíkové s její léčbou poraněné páteře při lyžování. Polovina startovného totiž automaticky putuje na Verunčin transparentní účet. „Horská výzva je tu proto, aby pomáhala nejen svým benefičním pochodem, ale všeobecně aby motivovala veřejnost nesedět doma. Každý si může najít a překonat vlastní výzvu. Pohyb na čerstvém vzduchu je i s ohledem na současnou situaci pro lidský organizmus víc než prospěšný a Beskydy doslova volají po poznání. Zdejší náročné a těžké kopce jsou vyhlášeným běžeckým fenoménem,“ upozornil ředitel Pavel Zitta, který se svým týmem chystá v trojanovickém amfiteátru u skokanského můstků Jiřího Rašky tradiční atraktivní zázemí. „Chybět nebudou masáže a tejpy, stánek Kilpi s akčními cenami pro běžce, testovací boty Inov8 s možností zapůjčení a samozřejmě výborná káva od Dostyho,“ láká do Beskyd Zitta.

A velmi zajímavé bude i startovní pole. Na běžce se těší ambasador a česká legenda skyrunningu Pavel Brýdl. Výzvu se chystá zaběhnout Standa Najvert nebo i Barbora Macurová, bronzová běžkyně z republiková mistrovství ve skymaratonu či vicemistr Polska na trati ultra trail Bartosz Misiak. „Byla by škoda, nebýt u toho spolu s námi. Registrace je možná i před závodem v místě startu,“ dodal Pavel Zitta, ředitel série Horská výzva.

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz