Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Běh 9 Horská výzva se letos nepoběží

Horská výzva se letos nepoběží

ČR – Tahle zpráva milovníky horských běhů a trail runningu určitě nepotěší. Seriál Horská výzva se letos nepoběží. Po dvou těžkých letech, kdy pořadatelé museli reagovat na pandemická nařízení, silně improvizovat a měnit samotný ráz seriálu jen proto, aby ho zachovali, jim došla nejen energie, ale chybí i partneři, díky kterým by celá soutěž mohla plnohodnotně proběhnout.

“Je nám líto, že jsme po dlouhém čekání běžců přišli s tímto oznámením. Už dříve jsem pronesl, že dokud nebude vše jasné, nebudeme dopředu nic sliboval. Každé zklamání bolí a toho jsme se chtěli vyvarovat. Tentokrát ale musím přiznat, že po dvou těžkých ročnících, kdy jsme do toho i přes celou řadu rizik šli, letos už na improvizaci nemáme. Tím nechci říci, že Horská výzva definitivně končí, jen se letos zkusíme nadechnout a uvidíme, co přinese vývoj,” sdělil novinku, kterou nikdo nechtěl slyšet, Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva.

            Oblíbená běžecká “tour” se přitom v loňském roce přehoupla do své druhé desítky a letos všichni očekávali a spekulovali, jak bude 12. ročník vypadat. Přijde na řadu konečně plnohodnotná verze běhů v horském prostředí Beskyd, Jeseníků, Krušných hor, Šumavy, Krkonoš a bude u toho i Vysočina a na závěr Pálava nebo budou muset pořadatelé opět improvizovat a připravit jen některé štace, nebo snad ještě nějaký závod přibude? Ředitel seriálu Pavel Zitta ale svým prohlášením spekulace ukončil a jen potvrdil dlouho očekávané obavy. Horská výzva letos opravdu nebude. A hned vysvětlil hlavní důvod. “Bezesporu finance jsou tím hlavním. Závod není možné pokrýt jen ze startovného a po dvou letech napětí, kdy firmy ovlivňovala vládní nařízení, nám prostě chybí silní partneři, díky kterým bychom celou sérii mohli v relativním klidu zabezpečit,” nehledal výmluvy Pavel Zitta, když ale hned prohlásil, že nemá chuť závod definitivně “odpískat”. “Nikdo neví, co tento rok přinese. Náhle je tu válka na Ukrajině, prostě nic, co by lidi a firmy pomohlo uklidnit. Budeme zkoušet se letos nadechnout a moc bych si přál, aby se nám seriál podařilo v celé kráse obnovit. V současné chvíli to prostě neumíme zařídit tak, aby jednotlivé závody mohly mít patřičnou úroveň a dělat věci napůl by se nám vymstilo. Samozřejmě jsme přemýšleli a stále přemýšlíte, nad různými formáty, protože každá naše soutěž měla účastníky především motivovat k pohybu. To byl náš hlavní cíl a ten také zůstává, takže flintu do žita rozhodně neházíme. V tuto chvíli ale nebudeme střílet slepými,” vysvětlil situaci Pavel Zitta, když současně poděkoval všem, kteří pomáhali dělat Horskou výzvu Horskou výzvou. “V první řadě se omlouvám všem běžcům, které jsme nechali čekat tak dlouho na zprávu, kterou nechtěli slyšet. Všem účastníkům, kolegům a partnerům ale současně děkuji za ta nádherná léta, díky kterým se nám společně podařilo vytvořit krásný závod plný nezapomenutelných momentů a překonaných výzev. Věřím, že stále máme všichni, co překonávat,” uzavřel odhodlaně Pavel Zitta, ředitel Horské výzvy. 

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz