Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Huzink vyhrává úvodní etapu Rallye Maroko

Huzink vyhrává úvodní etapu Rallye Maroko

Chvalín/Zagora – S půlhodinovým náskokem na druhého vyhrává severočeský kamion z dílny MKR Technology úvodní etapu Rallye Maroko. V horkém počasí za sebou holandský pilot Gert Huzink nechal českého jezdce Martina Macíka.

„Je to super úvod, ale rád podotknu, že tento závod je braný jako velký test na Dakar. Všichni zkoušíme, co vydrží technika. Pořád ji přenastavujeme a dáváme ji zabrat. Výsledek v tomto případě potěší, ale není tak důležitý. Zásadní je najet co nejvíce ostrých kilometrů,“ krotí emoce Mario Kress, šéf týmu MKR Technology, který vítězný renault pro holandského jezdce zkonstruoval.

Sobotní první etapa následovala po páteční prologu, který jen rozřadil posádky pro sobotní start. Tentokrát už se časy počítají. Posádky musely zvládnout smyčku ze Zagory dlouhou čtyři sta čtyřicet kilometrů, na které bylo téměř dvě stě devadesát měřených. Už na začátku trati přišly duny Chegaga Erg, tedy na jednom ze dvou hlavních saharských ergů v Maroku – shluk pouštních dun na jihovýchodě země při alžírských hranicích. Po nich následovalo střídání písčitých a tvrdých úseků. Na zpáteční cestě etapa, která měla cíl jen deset kilometrů před bivakem, vedla trať po kamenitých, klikatých pasážích. Navzdory vítězství, Gert Huzink do cíle dojížděl s prasklými předními péry.

Nedělní 2. etapa tvoří smyčku dlouhou téměř šest set kilometrů, na které bude tři sta dvacet měřených.

Výsledky – 1. etapa (Zagora-Zagora, 288 km):
1. Huzink (NLD) Renault Trucks 3:49:20
2. Macík (CZE) Iveco +29:03
3. Zuurmond (NLD) MAN +1:09:06
4. Coquide (FRA)

 

 

 

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz