Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Huzink zazářil s hybridem v top pětce

Huzink zazářil s hybridem v top pětce

Riyadh/Chvalín – O zatím nejlepší výsledek se ve 4. etapě Dakaru postaral severočeský kamion z dílny MKR Technology. Holandský pilot Gert Huzink se svým hybridním speciálem zajel nejdelší letošní etapu v pátém nejlepším čase. Jeho kolega de Baar ale důvod k oslavám neměl, když po tvrdém nárazu zůstal stát poškozený v půlce etapy.

„Gert se dnes postaral o skvělý výsledek. Máme z toho velkou radost, protože se nám podařilo dát jeho kamion do kondice, kdy pak předjížděl jednoho soupeře za druhým. Pocity jsou ale při pomyšlení na Pascala smíšené. Letos to kluci prakticky v každé etapě mají nastavené tak, že jednomu se daří a druhý trpí a tak se dosud střídali. Chci ale stále věřit, že ještě přijdou šťastné momenty najednou pro oba,“ neztrácí nikdy naději Mario Kress, šéf projektu MKR Adventure, který má na starosti konstrukci obou závodních kamionů holandského týmu Riwald Dakar.

Středeční 4. etapa byla nejdelší prověrkou letošního ročníku. Trasa vedla z Al Qaisumah do Rijádu a měřila 465 kilometrů. Předcházela ji dvousetkilometrová spojovací trasa a pak ještě 140 km do bivaku. Rychlé úseky uměly zkomplikovat zrádné hrboly. „Po několika vypjatých chvílích jsme trochu zpomalili. Trasa byla nepředvídatelná a nehoda byla prakticky hodně blízko,“ popsal situaci Huzink, který se rozhodl v závěrečné části opět šlápnout na pedál. „Kamion fungoval skvěle a Pascal na nás mával, že mu nemůžeme v danou chvíli pomoci. Když jsme viděli, že jsme sedmí pouhou minutu za pátým, tak jsme to už trochu riskli a předjeli Karginovského Kamaz i Lopraisovu Tatru,“ sdělil v cíli spokojený Huzink, jehož pátý čas dokazuje rychlost jeho hybridního speciálu Renault C460.

Zatímco Gert Huzink měl důvod k radosti, Pascal de Baar se snažil právě po jednom z nárazů provizorně opravit  poškozené rameno řízení. Jeho sen o top ten v celkovém hodnocení se tím začal vypařovat. Přestože podle posledních zpráv se de Baarova posádka začala pomalu sunout do bivaku v Rijádu, na jakékoli prognózy je ještě brzy. „Jeho kamion je hodně poničený a je těžké říci, zda se během noci podaří vše zafixovat,“ dodal Mario Kress.

Etapu vyhrál Rus Nikolajev a v celkovém hodnocení stále vede jeho krajan Sotnikov. Vydařená etapa pak Gerta Huzinka posunula už do druhé desítky. Průběžně je šestnáctý.

Během 5. etapy jezdci zamíří na východ od Rijádu a silně se změní i samotný povrch. K náročnosti přispějí tvrdé hlinité a kamenité cesty a v závěru na řadu přijdou opět zrádné duny. Posádky opět skončí v Rijádu.

Výsledky – 4. etapa – Al Qaisumah – Riyadh (465 km):
1. Nikolaev (RUS) Kamaz 4:14:46
2. Shibalov (RUS) Kamaz +3:35
3. Sotnikov (RUS) Kamaz +5:35
4. van Kasteren (NLD) Iveco +5:44
5. Huzink (NLD) Renault +14:23
de Baar (NLD) Renault +

Celkově:
1. Sotnikov (RUS) Kamaz 15:02:53
2. Nikolaev (RUS) Kamaz +6:10
3. Shibalov (RUS) Kamaz +25:05
4. van Kasteren (NLD) Iveco +48:54
5. Loprais (CZE) Praga +58:10
16. Huzink (NLD) Renault +5:10:48
de Baar (NLD) Renault +

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz