Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Kozlovský dojíždí na Silk Way Rally šestý

Kozlovský dojíždí na Silk Way Rally šestý

Gorno-Altaisk/Chvalín – Je dobojováno. 11. ročník Silk Way Rally měl letos velmi netradiční vývoj a do dějin se zapíše hned z několika důvodů. Rozjetý závod byl ve svém průběhu o polovinu zkrácen, a historické třetí vítězství vybojoval Rus Sotnikov. Neztratil se ale ani severočeský kamion od MKR Technology, který po závěrečné 5. etapě poskočil na konečnou šestou příčku.

„Je škoda, že už je konec. Závod byl i přes všechny peripetie opravdu krásný. Všichni jsme byli nadšení z ruského prostředí, které se vůbec nedá porovnat s Arábií. Kopce, trasy, řeky, lesy to byla nádhera a radost tudy projíždět. Bohužel pro ruské kamazy to bylo echt domácí prostředí. Na tuhle modrou armádu jsme prostě neměli,“ shrnul Roudničan Daniel Kozlovský, palubní mechanik kamionu pilota Martina van den Brinka.

V rámci závěrečné 5. etapy museli soutěžící zdolat posledních 587 kilometrů, po kterých  mohli začít slavit na úpatí pohoří Altaj v bivaku Gorno-Altaisk. Závěrečný díl ovládl Bělorus Vjazovič, který se svým mazem narušil převahu kamazů, kteří se za ním seřadili v pořadí Šibalov, Sotnikov a Nikolajev. Holandsko-česká posádka týmu Mammoet Rallysport ztratila necelých osm minut na osmé pozici. V celkovém hodnocení si ale sestava s roudnickým mechanikem Kozlovským polepšila, když poskočila na konečnou šestou příčku. Po 3 108 ujetých kilometrech se do historie zapsal letošní vítěz dakarské rallye Rus Dmitry Sotnikov, který je prvním pilotem, který Silk Way Rally dokázal vyhrát potřetí.

Letošní Silk Way se podle původního rozpisu měla jet v deseti etapách. Ve třetí se měly překročit hranice a pokračovat na území Mongolska. Tam se ale posádky nepodívaly. Kvůli zhoršující se kovidové situaci se organizátoři rozhodli pro zásadní změnu. Rallye zůstane jen v Rusku a zkrátí se na 5. etap, které skončí v úterý v Gorno-Altaisku.

Výsledky – 5. etapa – Gorno-Altaisk – Gorno-Altaisk:
1. Viazovich (BLR) MAZ 1:28:14
2. Shibalov (RUS) Kamaz +0:20
3. Sotnikov (RUS) Kamaz +1:15
4. Nikolaev (RUS) Kamaz +3:21
5. Vishneuski (BLR) MAZ +5:27
8. van den Brink (NLD) Renault Trucks +7:52

Celkově:
1. Sotnikov (RUS) Kamaz 6:59:53
2. Viazovich (BLR) MAZ +4:36
3. Shibalov (RUS) Kamaz +5:37
4. Nikolaev (RUS) Kamaz +17:42
5. Mardeev (RUS) Kamaz +28:26
6. van den Brink (NLD) Renault Trucks +43:14

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz