Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Mario Kress staví v Židovicích nový dakarský speciál

Židovice – Motoristický svět obletěly první snímky utajovaného projektu severočeské stáje MKR Technology. Šéf konstruktérské stáje Mario Kress nyní potvrdil, že v technologickém centru v Židovicích tým opravdu staví zcela nový dakarský speciál.

„Ano, s ohledem na únik obrázků z našeho prvního testování, musím potvrdit, že mimo přípravy na Dakar a ještě před ním na rallye v Maroku se v našem centru staví nový závodní speciál,“ sdělil Mario Kress, hlavní konstruktér a autor projektu MKR Adventure specializující se na stavbu závodních rallye kamionů.

Jde tedy v pořadí již o čtvrtý dakarský kamion z jeho týmu a není žádným překvapením, že jde opět o stroj s logem automobilky Renault Trucks. Trojice předchozích vozů nyní jezdí v barvách holandských týmů Mammoet Rallysport a Riwald Dakar. A právě pilot druhého zmiňovaného týmu Gert Huzink seděl za volantem nového kamionu při prvním testování. Kress se svými techniky a mechaniky vyrazil s maskovaným strojem v minulém týdnu na dvoudenní testování do Holandska. „Šlo o vůbec první offroadový test s tímto strojem a za volantem opravdu seděl zkušený pilot Gert Huzink, který byl po prvních jízdách nadšený. On může porovnat předchozí speciály s tímto novým a sami jsme rádi, jak moc byl ze změn překvapený. Pracujeme na nových technologiích a opět jsme se posunuli o další krůček dál,“ je s dosavadním průběhem vývoje spokojený Mario Kress, který však nadále zůstává tajemný. Více informací k novému projektu potvrdit nechtěl. Pouze ještě potvrdil, že nový speciál je opravdu určený pro holandský tým Riwald Dakar a sedět v něm i nadále bude Gert Huzink. „Stále jsme ve fází příprav a před námi je ještě celá řada testů. Sice už není tajemství, že stavíme nový kamion, ale na více informací si fanoušci ještě budou muset chvilku počkat,“ pronesl Mario Kress.

Zda nový kamion pojede už nadcházející ročník věhlasného Dakaru nebo jestli už bude s ohledem na aktuální testy připraven na říjnovou rallye v Maroku je zatím otázka, na kterou tým MKR Technology bude chtít odpovědět na konci září, kdy plánuje první představení nového konceptu. „Teď je za námi náročná Silk Way Rally a nás čeká zasloužený odpočinek. Celé dva týdny bude naše technologické centrum zcela uzavřené,“ dodal s úsměvem a vidinou dovolené Mario Kress.

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz