Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Běh 9 Horská výzva 2020 dostala finální podobu

Horská výzva 2020 dostala finální podobu

ČR – Pandemie koronaviru donutila pořadatele sportovních akcí k celé řadě neplánovaných kroků. K velkým změnám museli přistoupit také organizátoři oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu Horská výzva. Ti právě potvrdli jeho finální podobu pro letošní rok. Seriál se nakonec letos poběží jen na dvou nejoblíbenějších zastávkách a to v Jeseníkách a v Beskydech.
ČR – Pandemie koronaviru donutila pořadatele sportovních akcí k celé řadě neplánovaných kroků. K velkým změnám museli přistoupit také organizátoři oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu Horská výzva. Ti právě potvrdli jeho finální podobu pro letošní rok. Seriál se nakonec letos poběží jen na dvou nejoblíbenějších zastávkách a to v Jeseníkách a v Beskydech.

            “Koronavirus a situace okolo něj nás letos, stejně jako mnoho dalších organizátorů, významně zasáhla ve všech směrech. Se změnou termínu je spojeno zdlouhavé vyjednávání s úřady a vlastníky pozemků. Tím, že běháme v horských lokalitách, je to o to složitější a my nechtěli věc za každou cenu hrotit. Z našeho pohledu by nemělo smysl kohokoli strhnout a nasázet závody třeba po týdnu nebo dvou, abychom vše dohnali. Vždyť závodníci také potřebují odpočívat a my chceme jít za celkovou kvalitou a aby si náš seriál užívali,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva, když současně upozornil i na ekonomickou stránku věci. „Mnoho našich partnerů muselo částečně omezit marketingové aktivity a tím i podporu sportovních akcí jako je i Horská výzva. Abychom mohli závodníkům zaručit komfort a vysokou úroveň organizace, na kterou byli zvyklí, rozhodli jsme se pro letošní rok pro tuto redukci závodů na 2 nejoblíbenější štace, a to nejstarší ze závodů – Jesenickou výzvu a pak jeden z nejoblíbenějších závodů uplynulých let – Beskydskou zastávku,“ vysvětlil důvody k zásadním změnám Pavel Zitta.

Oproti prvotně naplánovaným sedmi zastávkám se poběží nakonec jen dvě. V původním srpnovém termínu zůstává Horská výzva v Jeseníkách (7.-8.8.). O měsíc později se poběží v Beskydech. Beskydy nahradily Krkonoše a o týden se posunuly. Běžci se tedy mohou těšit na nový termín 18. – 19.9. Oba závody proběhnou v klasickém duchu Horské výzvy. Na programu jsou tři závodní trasy – Long, Half a Short i nesoutěžní, charitativní Pochod s Mixitkou. Na všech distancích startují muži, ženy, dogtrekaři a dogtrekařky a pak dvoučlenné týmy. „Znovu rád připomenu, že letošní novinka v podobě startu jednotlivců na královské trase Long, zůstala zachována,“ upozornil Pavel Zitta.

Kvůli zkrácení série na dvě zastávky by smysl postrádalo i následné celkové vyhodnocení. Pořadatelé ale běžce motivovat nezapomněli. Obligátní bodový zisk z nich bude totiž započítán do série ročníku 2021! „Po těchto dvou závodech vyhlašovat vítěze, tak jako tomu bylo v uplynulých letech, nebudeme. Bodové zisky se tak budou připočítávat do dalšího ročníku série, takže ti, kteří budou chtít útočit na celkové pořadí  v Horské výzvě napřesrok, by si neměli nechat letošní dva podniky určitě uniknout,“podotkl ředitel Zitta.

Přestože letošní ročník proběhne zcela nestandardně, běžci se o své jistoty obávat nemusí. Platné například zůstávají i již zakoupené dárkové poukazy pro tento rok. „Pokud je někteří nestihnout vyčerpat v letošním roce, využít je mohou i v tom příštím. O své peníze nikdo nepřijde. To byl i důvod proč, jsme nevybírali startovné dopředu, když nastala koronavirová doba. K našim běžcům jsme vždy féroví a už teď se těšíme, až se s nimi na letošních závodech opět potkáme,“ pronesl Pavel Zitta, když upřesnil, že propozice k závodům, včetně nových pravidel budou na oficiálním webu závodu www.horskavyzva.cz umístěny do konce tohoto týdne. On-line registrace do obou akcí pak bude spuštěna 30. června.

 

 

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz