Vyberte stránku
Home 9 O mně

Ahoj, jsem Patrik Pátek, autor projektu PatRESS

a vítám vás na stránkách, díky kterým se možná vaše sportovní činnost posune na vyšší úroveň, získá větší perspektivu a bude i lépe oceněna. Říká se, že prostředky má ten, koho veřejnost zná. Přinejmenším se k nim snáze dostává. Možná také patříte k těm, kteří se snaží, kteří dokonce umí udělat výsledek, zajet závod, ale zpětná vazba žádná? Málokdy si o sobě přečtete v novinách? Chybí vám materiály, které můžete předložit stávajícím nebo potenciálním partnerům? Vítězíte, ale jednoduše řečeno, jste jediný, kdo o tom ví? Pak je možná čas zamyslet se nad tím, jestli by to nešlo dělat jinak… A právě proto je tu PatRESS.

Proč právě PatRESS?

No jasně, název vychází z kombinace mého jména a slovíčka PRESS, tedy označení pro noviny a tisk. PatRESS se zaměřuje na mediální zviditelnění sportovních subjektů – týmů, akcí i jednotlivců. Součástí špičkových sportovních projektů a osobností je jejich mediální prezentace. A s tou vám umím pomoci. PatRESS funguje jako informační a zpravodajská kancelář. Připravím vám kompletní podklady pro novináře, média a partnery nebo zajistím fotodokumentaci vaší akce. Více než 15 let se věnuji oblasti public relations a zpravodajské fotografii. Za tu dobu jsem vydal stovky článků, které se objevují v českých médiích, ale také ve významných zahraničních zpravodajských serverech, novinách či magazínech.

Jak to všechno začalo?

Od mala se pohybuji mezi sportovci. Nejbližší mi už od mala byla cyklistika. Vím, jak je těžké dostat se na vrchol. Je to dřina. Bez ní to prostě nejde, ale silně vám pomáhá kvalitní zázemí a prostředky. Já jsem své závodní snažení ukončil dobrovolně po juniorském Závodě míru. Možnost porovnat se se světovou špičkou bylo tehdy pro obyčejného kluka z Litoměřic splněním dětského snu. Na ZMJ jsem díky tátovi, bývalému cyklistovi, vyrostl. Tento závod pro mě byl velkou výzvou. Když se blížila možnost na něm startovat, vyslechl jsem si od doktora po prodělané mononukleóze drsnou hlášku, na kterou nikdy nezapomenu: „Vy nikdy nebudete dobrej jako Pantani.“ Holohlavý italský cyklista byl můj velký vzor. Takový, že 14. únor, den jeho náhlého úmrtí, pro mě nikdy nebude znamenat oslavu svátku zamilovaných. Já se ale rozhodl, že navzdory nedoporučení se na ZMJ dokážu připravit tak, abych ho se ctí dokázal odzávodit. Ano, byl jsem navíc jeden z posledních cyklistů, ne-li zcela poslední, kdo závod jel ještě na kole s páčkami, s řazením na rámu. Ano, i tak jsem byl jeden z mála terezínských odchovanců, kteří závod dokázali dokončit dvakrát a poměrně solidně na ty poměry. Ano, není to kdovíjaký šlágr, ale porazil jsem ty, které jsem chtěl a dokázal sám sobě, že i přes nedobré prognózy a mizernou výbavu, se skutečná síla schovává v hlavě. Že člověk, pokud chce, dokáže všechno. Dobrovolně jsem se rozhodl přestat se závodním snažením proto, abych mohl pomoci jiným. Má vize byla a je, pomoci druhým mít lepší podmínky pro trénink a závodění, než jsem měl já sám. Pomoci druhým, aby jejich snaha získala patřičnou pozornost a ocenění. A právě PR tomu může pomoci. Už jako novinář jsem vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci – obor Management sportu a trenérství. A následně vznikl PatRESS, díky kterému jsem měl sám možnost blíže poznávat další formy profesionálního sportovního zázemí. Věnoval jsem se na nejvyšší úrovni cyklistice, házené, ale také motorsportu – Evropskému šampionátu závodních tahačů či Rallye Dakar a podílel jsem se na celé řadě větších či menší akcí.

A jak je to dnes?

V současné době vedu marketing v Porsche Plzeň a PatRESS je plnou součástí mého životního stylu. V roce 2018 totiž přišla velká životní lekce. Silný výhřez plotýnky tlačící na míchu a jedno pochybení doktora mi ukázalo, jak se život může ve vteřině zcela změnit. Že čas, práce a peníze najednou zcela postrádají svoji hodnotu. Že jediné, na čem záleží, jste vy, vaše zdraví a lidé kolem vás. Že je třeba starat se o své tělo, že je třeba se hýbat. Na nohy mě znovu postavil skvělý neurochirurg Luděk Prokop z Nemocnice Na Homolce. K němu bych se ale jen těžko dostal nebýt včasné pomoci kamarádů cyklistů Michala Volfa, Sváti Henkeho a jeho ženy Magdy a litoměřického neurologa Jiřího Ceé. A to všechno paradoxně během konání 47. juniorského Závodu míru. Od operace není den, který bych nezačal ranním cvičením. No jasně, také se mi nechce, každé ráno se přemlouvám, ale ono to bez něj nějak nejde. A já si slíbil, že se už nikdy nechci dostat do situace, kterou nebudu mít sám pod kontrolou. Že už nikdy nechci zažít pocit, kdy ležíte na podlaze a brečíte ukrutnou bolestí a zoufalstvím, že se nemůžete hýbat. Pohyb je život! A já další skvělý únik našel v horách. Chození a lezení po horách a nordic walking se mým zádům opravdu líbí, a navíc si báječně pročistíte hlavu. Být tedy součástí seriálu Horská výzva, kdy jeho ředitel, bývalý vynikající cyklista, Pavel Zitta, mě před lety oslovil, je právě ta situace, kdy si spolupráci maximálně užívám a společně dosahujeme skvělých výsledků. Ale pravda je, že jsem měl téměř vždycky štěstí na pracovní partnery. Tam, kde se naše filozofie potkaly, spolupráce přetrvává léta a těží z ní obě strany. A velké díky patří i těm, s nimiž jsme si nesedli. Díky tomu mohu dělat jen věci, které mě opravdu baví.

Tak neusněte na vavřínech. Neztrácejte čas, hýbejte se, starejte se o sebe a neřešte kraviny. No a když budete potřebovat pomoc, tak se klidně ozvěte. V životě se řídím dvěma hesly: „Nikdy se nevzdávej.“ a „Slovo nejde neexistuje.“

Pátis

 

Patrik Pátek – autor projektu PatRESS

  • vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci – obor Management sportu a trenérství.
  • někdejší redaktor denního zpravodajství (Deník) a televizní reportér (Regionální TV, TV Dakr – Prima)
  • zakladatel sdružení fotografů FotoArt Kalich v Litoměřicích
  • bývalý cyklista CK Slavoj Terezín s licencí trenéra cyklistiky
  • tiskový mluvčí a mediální zástupce sportovních subjektů, moderátor, fotograf
  • marketér Porsche Plzeň

Výběr z tisku aneb Náhled do historie

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz