Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Oba kamiony zahájily Dakar v desítce

Oba kamiony zahájily Dakar v desítce

Ha‘il/Chvalín – V elitní desítce zahájila dvojice severočeských kamionů Maria Kresse 44. ročník dakarské rally. Pilot hybridního speciálu Huzink cílem projel šestý, kolega de Baar desátý.

„Prolog byl těžký a jak jsme viděli u jiných, daly se v něm udělat chyby. Pro nás ale úvodní test ve velmi jemném písku a prvních dunách dopadl velmi dobře. Cílem je být v nejrychlejší desítce, takže pro nás zcela jistě dobrý  začátek,“ poznamenal Mario Kress z MKR Technology, hlavní konstruktér závodních renaultů týmu Riwald Dakar.

V rámci prvního dne ještě před projetím slavnostního pódia se posádky vydaly na trasu z Džiddy do Hail dlouhé přes šest set kilometrů. Na ní čekal úvodní devatenáctikilometrový měřený sprint na čistě písečném podloží s dunami. Jezdci vystoupali do výšky téměř 400 m n. m. Prologu kraloval kvartet ruských kamazů v pořadí – Nikolajev, Sotnikov, Karginov a Šibalov. Holanďan Gert Huzink se severočeským renaultem na šesté pozici ztratil půl minuty, tři čtvrtě pak jeho kolega Pascal de Baar na desáté příčce.

Celá karavana pak zamířila na dlouhou spojnici do Ha’il, kde na účastníky čekalo velké startovní pódium pro nedělní 1B etapu. Ta se pojede na okruhu v hornaté krajině severní Saúdské Arábii a náročná bude především pro navigaci. Kamiony budou muset zvládnout přes pět set kilometrů, z nichž magických 333 bude měřených.

Výsledky – 1A etapa – Jeddah – Ha‘il (19 km):
1. Nikolaev (RUS) Kamaz 13:01
2. Sotnikov (RUS) Kamaz +0:07
3. Karginov (RUS) Kamaz +0:15
4. Shibalov (RUS) Kamaz +0:24
5. Casale (CHL) Tatra +0:27
6. Huzink (NLD) Renault +0:34
10. de Baar (NLD) Renault +0:48

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz