Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Obě posádky dojíždí 6. etapu v maximální spokojenosti

Obě posádky dojíždí 6. etapu v maximální spokojenosti

Rijád/Chvalín – Opět v elitní pětce! Holandský pilot severočeského kamionu týmu MKR Technology Gert Huzink den před volným dnem projel 6. etapu dakarské rallye v pátém nejrychlejším čase a potvrzuje kvality jeho hybridního speciálu. Dařilo se i kolegovi Pascalu de Baarovi, díky kterému se teď oba renaulty opět nachází ve druhé desítce celkového hodnocení.

V rámci páteční 6. etapy na posádky čekalo téměř tři sta padesát ostrých kilometrů a dalších více než dvě sta strávili na přejezdech na smyčce z a do bivaku v Rijádu. „Cílem bylo skončit opět v top desítce. Včerejší nepřízeň nás ale trochu zlomila, protože jsme se museli opět poctivě probojovávat zezadu a tudíž se potácet v prachu. Ale nevzdali jsme to a bojovali. Díky tomu jsme předjeli dost aut a kamionů, a jakmile jsme se dostali do dun, tak tam už jel každý sám za sebe. Mechanici provedli několik úprav a auto fungovalo velmi dobře,“ chválil si nakonec pátý nejrychlejší pilot Gert Huzink, který v závěru potěšil nejednoho fanouška. „Několik menších dun ke konci jsme doslova přeletěli, takže jsme i hojnému počtu fanoušků dopřáli pěknou podívanou. Páté místo je tedy zaslouženou odměnou pro nás pro všechny,“ podotkl Huzink.

A tentokrát se naplnilo i přání hlavního konstruktéra Maria Kresse a spokojenosti obou posádek naráz. Skvěle si totiž vedl i pilot druhého chvalínského renaultu Pascal de Baar. Ten po své nehodě, kdy mechanici museli takřka obnovit jeho kamion a včerejší opatrné jízdě, dnes dojel kousek za elitní desítkou. „Mario nás pobídl, abychom zkusili znovu jet podlahu. Kamion zkontroloval a včera fakt držel výborně, tak jsme to zkusili. Brzy jsme předjeli několik kamionů, a když si vezmu skvělé Gertovo umístění, tak dnes byl den jako z románu. Navíc si teď užijeme den volna,“ usmívá se v etapě třináctý Pascal de Baar.

Pódium 6. etapy bylo zcela shodné z předchozí čtvrteční prověrkou – vyhrál Rus Karginov, před Sotnikovem a Nikolajevem. Vedení si udržuje s kamazem Sotnikov. Gert Huzink se drží na patnácté příčce a do nejlepší dvacítky poskočil i Pascal de Baar, který se průběžně nachází na devatenácté pozici.

Před účastníky je vytoužený den volna v Rijádu. V něm si ale technici z MKR Technology příliš neodpočinou, protože je bude čekat kompletní servis kamionů a jejich co nejlepší příprava na druhou půlku Dakaru. Ten bude pokračovat nedělní sedmi set kilometrovou 7. etapou z Rijádu do Al Dawadimi. Měřená část bude mít čtyři sta kilometrů. Dakar tím vstupuje na neprobádané území. Na posádky bude po dni odpočinku čekat témě nekončícím sled ergů, tedy písečná poušť pohyblivých dun. Labyrint tratí bude další slušnou prověrkou.

Výsledky – 6. etapa – Riyadh – Riyadh (348 km):
1. Karginov (RUS) Kamaz 3:16:16
2. Sotnikov (RUS) Kamaz +0:09
3. Nikolaev (RUS) Kamaz +5:08
4. Loprais (CZE) Praga +5:16
5. Huzink (NLD) Renault +9:43
13. de Baar (NLD) Renault +22:09

Celkově:
1. Sotnikov (RUS) Kamaz 2:25:45
2. Nikolaev (RUS) Kamaz +10:29
3. Shibalov (RUS) Kamaz +38:17
4. van Kasteren (NLD) Iveco +1:04:54
5. Loprais (CZE) Praga +1:06:20
15. Huzink (NLD) Renault +5:58:02
19. de Baar (NLD) Renault +11:11:43

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz