Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Oba židovické kamiony ve 3. etapě dojely těsně za desítkou

Oba židovické kamiony ve 3. etapě dojely těsně za desítkou

Wadi Ad-Dawasir/Židovice – Jen těsně mimo elitní desítku dnes dojely oba židovické renaulty. Martin van den Brink přijel ve 3. dakarské etapě jedenáctý, hned za ním Pascal de Baar.

Pro radost mechaniků se celá 3. etapa jela jako šest set třicet kilometrů dlouhá smyčka, která začínala a končila v bivaku ve Wadi Ad-Dawasiu. Dva dny tedy zázemí zůstává na stejném místě. Měřená speciála měla tentokrát lehce přes čtyři sta kilometrů. Písek a duny však dokázaly být velmi zrádné. „Nejsou tu duny tak vysoké jako třeba v Peru, ale jsou tu takové dolíky s velmi měkkým pískem, do kterých když se vjede, tak nemáte šanci se z nich dostat. Díky tomu bylo na trati hodně zaseklých aut,“ podotkl Daniel Kozlovský, roudnický palubní mechanik kamionu týmu Mammoet Rallysport s číslem 506. „Přestože byla etapa převážně na písku, projížděli jsme i kaňony a tvrdé skály, dlouhé pasáže byly náročné na výkon motoru, ale etapu jsme dali bez jakýchkoli potíží,“ doplnil Kozlovský.
S etapou si nejlépe poradil Bělorus Vjazovič na mazu, který na ni potřeboval tři a tři čtvrtě hodiny. Jedenáctý Holanďan van den Brink zaostal o dvacet minut a chvilku za ním přijel krajan Pascal de Baar, který měl po skocích z dun citelně pomačkaný předek svého speciálu a poškozen zadní tlumič, což jen potvrdilo slova o náročnosti trati. Přestože třetí z kamionů konstruovaný týmem MKR Technology v předchozí etapě zradil motor a Gert Huzink musel předčasně závod opustit, ve stáji se blýsklo na lepší časy. „Chtěli bychom Gerta připravit na tzv. malý Dakar, tedy aby mohl naskočit do druhé půlky soutěže. Našli jsme příčinu a troufám si říci, že je v našich silách ji i v těchto náročných podmínkách opravit,“ nastínil záměr udělat radost fanouškům Mario Kress, hlavní konstruktér a šéf týmu MKR Technology.
V celkovém pořadí k výrazným změnám nedošlo. Soutěž stále vede Rus Sotnikov, Martin van den Brink si o příčku polepšil, když poskočil na osmou pozici, Pascal de Baar je průběžně třináctý.
Čtvrtý závodní den čeká posádky největší porce kilometrů letošního ročníku. V součtu musí na cestě z Wadi Ad-Dawasiru do Rijádu ujet osm set třináct kilometrů. Středeční měřená speciála má téměř tři sta čtyřicet kilometrů.

Výsledky – 3. etapa – Wadi Ad-Dawasir > Wadi Ad-Dawasir (403 km):
1. Viazovich (BLR) Maz 3:45:14
2. Sotnikov (RUS) Kamaz +0:18
3. Shibalov (RUS) Kamaz +1:16
4. Macík (CZE) Iveco +1:42
5. Karginov (RUS) Kamaz +3:28
11. van den Brink (NLD) Renault Trucks +20:45
12. de Baar (NLD) Renault Trucks +27:31
 
Celkově:
1. Sotnikov (RUS) Kamaz 11:47:11
2. Viazovich (BLR) Maz +16:56
3. Shibalov (RUS) Kamaz +23:01
4. Macík (CZE) Iveco +26:00
5. Loprais (CZE) Praga +36:34
8. van den Brink (NLD) Renault Trucks +1:03:36
13. de Baar (NLD) Renault Trucks +2:09:18

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz