Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Cyklistika 9 Pořadatelé MTB Tour letos odpískali

Pořadatelé MTB Tour letos odpískali

Litoměřice – MTB Tour České středohoří se letos nepojede! Letošní 6. ročník oblíbeného závodu horských kol se startem i cílem v Litoměřicích se pořadatelé rozhodli „odpískat“. Nejistá situace, nejistí partneři, k tomu vysoká míra odpovědnosti a snaha nedělat kompromis, ale pokračovat na vysoké úrovni – přesně to vedlo k těžkému rozhodnutí, že rok 2020 bude v historii závodu chybět.

„Omlouváme se všem cyklistům, kteří čekali na spuštění registrace, že jsme je nechali tak dlouho čekat a nakonec jim nepřinesli dobrou zprávu. Bylo to pro nás velmi těžké rozhodování, ale přiznám, že jsme se nechtěli pustit do jakéhokoli rizika, kterým bychom ohrozili nejen zdraví účastníků, ale také dobré jméno našeho závodu. Dlouho jsme si dávali na misky vah různá pro i proti, ale nakonec jsme dospěli k závěru, že závod raději na rok přerušíme,“ sdělil Lukáš Harvánek, ředitel MTB Tour České středohoří.

Stále populárnější maraton horských kol, určený jak pro profesionální jezdce tak i širokou veřejnost a děti, se měl jet tradičně poslední zářijovou neděli a být součástí seriálu Král středohoří. Nakonec bude před svátečním Dnem české státnosti v Litoměřicích závodní volno. „Letošní rok je úplně jiný a především plný negativních zpráv, mnohdy vyhrocených kvůli médiím. Mezi lidmi panují obavy a kolikrát až panika. Nechci posuzovat zda oprávněně, to mi nepřísluší, ale určitě nijak zdravě. Covid-19 prostě setsakramentsky zahýbal našimi životy, zdravím lidí i firem a tím také světem eventů, do kterého náš cyklomaraton patří. Strašně nás ta situace mrzí, ale věřím, že nás všechny udělá silnějšími,“ podotkl Harvánek.

Uplynulých 5. ročníků pořadatelé ukazovali, že nechtějí připravit pouze závod pro cyklistické nadšence. Z MTB Tour se stala sportovně-kulturní událost, která měla silný dopad na centrum města Litoměřice. Vždy atraktivní doprovodný program přilákal nejen amatérské jezdce, ale především jejich doprovod, diváky a děti. Loni šestice vypsaných závodních distancí dávala šanci porovnat se všem věkovým skupinám i úrovním a to dokonce i mladým handbikerům. „Pět let pracujeme na tom, abychom připravili vždy více atraktivní ročník. S tím také úměrně rostl náš rozpočet. Bez našich partnerů ale nejsme schopni připravit závod na takové úrovni. Do poslední chvíle jsme vyjednávali a následně si zkoušeli připustit míru rizika, do kterého bychom byli ochotni zajít, pokud bychom MTB Tour v klasickém rozsahu uspořádali. Čísla ale šla proti nám a upřímně přiznávám, že nejsme střelci, kteří by chtěli riskovat jakoukoli platební neschopnost. Dát všanc dobré jméno závodu prostě nechceme,“ dal srdce na dlaň Lukáš Harvánek.

Pořadatelé přitom zvažovali několik možností – uspořádat závod v menším rozsahu, připravit virtuální závod, posunout termín anebo právě letošní ročník zcela vypustit. Nakonec vyhrála poslední varianta. „Závod od začátku připravujeme proto, aby závodníky i nás pořadatele bavil. Jsme zvyklí dělat věci naplno, aby akce měla přidanou hodnotu a byla hrdnou součástí sportovně-kulturního života Litoměřičanů. Tohle je zakořeněno v naší DNA a na tom hodláme i do budoucna stavět. Jelikož jsme nechtěli dělat kompromisy, dospěli jsme k rozhodnutí letošní ročník oželet a připravit se co nejlépe na ten další. Doufám tedy, že se všichni v plné síle setkáme v roce 2021,“ přeje si ředitel závodu Lukáš Harvánek.

 

 

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz