Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Posádky jsou po maratonské části v provizorním bivaku

Posádky jsou po maratonské části v provizorním bivaku

Kosh-Agatch/Chvalín – Silk Way Rally nabírá jiný směr. Zatímco podle původního rozpisu měly posádky v neděli překročit hranice Mongolska, nakonec po rozhodnutí organizátora pokračují výhradně na ruském území. Změněnou etapu nakonec ovládl Rus Karginov. Martin van den Brink s roudnickým mechanikem Kozlovským dojeli v elitní desítce.

„Přiznám, že mě mrzí, že je celá rallye o polovinu zkrácená a že nejedeme do Mongolska. Místní krajina a i ta v Mongolsku je prostě nádherná. Je radost tudy projíždět. Dnes jsme vjeli do hor a současně jsme překonávali několik říček. Tak čistou vodu jsem snad ještě neviděl. Moc si to tu užíváme. Auto jede spolehlivě a to prostředí je krásné,“ zářil Daniel Kozlovský, mechanik červeného kamionu týmu Mammoet Rallysport, který zkonstruovali mechanici Maria Kresse v severočeském Chvalíně.

Se 3. etapou přišla na řadu maratonská část závodu, kdy se posádky musí spolehnout výhradně samy na sebe. Zázemí týmů zůstalo v předchozím bivaku v Gorno-Altaisku. Posádky však musely přejet do pět set šedesát kilometrů vzdáleného Kosh-Agatchu. S měřenou speciálou si za půl druhé hodiny nejrychleji poradil domácí Karginov. Martin van den Brink s Danielem Kozlovským a navigátorem Wouterem de Graaffem přijeli devátí se čtvrt hodinovou ztrátou. „Udělali jsme na začátku chybu a ztratili deset minut na way pointu,“ vysvětlil ztrátu Kozlovský, kvůli které jeho posádka klesla z celkové sedmé pozice na aktuální devátou. Vedení si udržel Rus Sotnikov, jehož vítězný krajan Karginov se naopak dostal do elitní pětky. „Přestože jsme dojeli do provizorního bivaku, je tu všechno co potřebujeme, dokonce i sprchy a výborné jídlo, takže nijak nestrádáme,“ usmál se spokojeně Daniel Kozlovský.

Silk Way Rally se tak dostává do druhé poloviny. Pondělní 4. etapa, tedy druhá polovina maratonské části, je současně předposlední prověrkou letošního ročníku.

Výsledky – 3. Etapa – Gorno-Altaisk – Kosh-Agatch:
1. Karginov (RUS) Kamaz 1:26:10
2. Nikolaev (RUS) Kamaz +0:23
3. Viazovich (BLR) MAZ +1:50
4. Shibalov (RUS) Kamaz +2:00
5. Sotnikov (RUS) Kamaz +2:37
9. van den Brink (NLD) Renault Trucks +16:31

Celkově:
1. Sotnikov (RUS) Kamaz 3:49:43
2. Nikolaev (RUS) Kamaz +3:17
3. Viazovich (BLR) MAZ +4:01
4. Shibalov (RUS) Kamaz +4:51
5. Karginov (RUS) Kamaz +7:56
9. van den Brink (NLD) Renault Trucks +29:25

 

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz