Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Běh 9 Přihláška do Jeseníků je možná i na poslední chvíli

Přihláška do Jeseníků je možná i na poslední chvíli

Červenohorské sedlo – Milovníci horského běhu a trekingu o víkendu míří do Jeseníků. Na Červenohorském sedle startuje letošní poslední bodovaná zastávka seriálu Horská výzva. Běžet ji může každý, přihlášku je totiž stále možné podat na místě.

  „Snažíme se závod přiblížit širokému spektru běžců. V Jeseníkách si na své přijde jak zkušený borec, tak i úplný amatér. Na programu jsou tři tradiční běžecké distance, na které je možné se přihlásit v den konání v kanceláři závodu vždy nejpozději hodinu před startem dané kategorie. U nesoutěžního pochodu je ještě čas o čtvrt hodiny navíc,“ pozval do Jeseníků Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva.

Závod obligátně startuje královskou trasou Long o délce 64 km. Na tu se jako první vydají půl hodiny před páteční půlnocí dogtrekaři. Teprve za nimi po dvaceti minutách vybíhá hlavní pole, tedy jednotlivci i dvojice. Pro ně je kancelář závodu otevřena na Červenohorském sedle v pátek od 17 do 22:30 hodin. Už v tuto dobu se přitom mohou přihlásit i ti, kteří poběží v sobotu. V 9 hodin je na programu start střední trasy Half o hodinu později vybíhají „shortisté“. Kancelář je otevřena od 6 hodin. „Každá trasa má pro klasifikaci určen časový limit, ve kterém účastníci závod musí dokončit, ale i v tomto případě se není čeho obávat. Pro Long je to 20 hodin, pro Half 10 a pro Short 6 hodin,“ připomněl Zitta s tím, že pokud se běžci mezi sebou nechtějí porovnávat na jedné ze tří závodních distancí o délkách 64 km, 38 km a 14 km, připraven je pro ně sedmikilometrový nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, kde polovina startovného poputuje na konto jedenáctiletého Lukáška Bílého.

Pořadatelé navíc nezapomínají ani na stávající platná bezpečnostní opatření nařízená Vládou ČR. „Pro ty, kteří nejsou očkovaní a ani u sebe nemají platné potvrzení o negativním testu, se mohou pouze za nákladovou položku za antigenní test ze slin nechat otestovat přímo na místě v naší „covidzóně“,“ upozorňuje Zitta na to, že se pořadatelé snaží každému usnadnit registraci k závodu.

Horská výzva má především motivovat a dělat radost. Jeseníky mají celou řadu turisticky atraktivních zákoutí. Běžci se nevyhnou ani velkým dominantám, avšak hory nabízejí výlety i pro jejich doprovod. I proto ho podporuje Olomoucký kraj. „Horská výzva je nám velmi blízká svým pojetím, protože v Olomouckém kraji se snažíme podporovat zdravý životní styl a sport jako takový. Já jako bývalý skaut mám Jeseníky řádně prochozené a mezi mé srdcovky patří Jelení či Vřesová studánka. To jsou místa, která stojí za to vidět,“ dal svůj tip Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, který navíc bude předávat ceny nejlepším „longařům“ a jeden z jeho tipů se dokonce nachází na trati královské trasy Long.

 

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz