Vyberte stránku
Home 9 Zprávy 9 Motorsport 9 Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Severočeši v Holandsku představili první hybridní rallye kamion na světě

Židovice/Almelo – Jako první na světě! Severočeský tým MKR Technology postavil první rallye kamion na světě s hybridním pohonem. Jedinečný koncept terénního kamionu vyvíjel židovický konstruktér Mario Kress v totálním utajení ve spolupráci s holandským Riwald Dakar týmem. Závodní speciál Renault Trucks C460 Hybrid Edition byl slavnostně představen při páteční podvečerní světové premiéře v holandském Almelu. Unikát se chystá lednový Dakar.

„Na vývoji zcela nového konceptu jsme tvrdě pracovali několik měsíců. S naším hlavním partnerem Riwald Dakar týmem jsme vytvořili jedinečnou spolupráci, která teď přinesla tento jedinečný koncept, ve kterém se kloubí  všechny zkušenosti, které jsem dosud nasbírali spolu s ukrutnou energií, kterou tento kamion má. Současně ale spojujeme moderní trendy v technologiích i aktuální otázky dopadu na životní prostředí. Stojíme na prahu velkých strukturálních změn v motorsportu a dálkových rallye,“ pronesl s hrdostí na svůj tým Mario Kress, šéf MKR Technology a autor projektu MKR Adventure.
V době, kdy se otázka kvality životního prostředí stává globální téma číslo jedna, reaguje  v pravý čas tým MKR Technology a Riwald Dakar premiérou hybridního kamionu. „Renault Trucks C460 Hybrid Edition je lehký kamion, který obsahuje 700 kilogramů hybridní technologie, a dosahuje ideální hmotnosti 8,5 tuny. Žene ho přes tisíc koňských sil,“ sdělil Mario Kress.
Oba týmy, tedy severočeský konstruktér spolu s holandskou závodní ekipou, jsou přesvědčeni, že elektrická technologie v kamionu může přinést velké výsledky. Riwald Dakar a MKR Technology uzavřeli tříleté partnerství s cílem dostat se v tomto období ve světe rallye do elitní trojice. „Hybridní kamion Renault C460 v poslední době intenzivně testoval zkušený pilot holandského týmu Gert Huzink. Se stávajícím průběhem a s dosaženými daty jsme spokojeni. Hybridní pohonný systém zahrnující speciální maziva Eurol byl vystaven extrémním podmínkám a dosáhl velmi slibných výsledků,“ pronesl Mario Kress.
Severočeský Renault Trucks tak bude vůbec první hybrid na světe, který pojede legendární Rallye Dakar. Tento tah vítá i A.S.O, organizátor nejtěžší rally na světě, který by chtěl vidět tým Riwald Dakar s Gertem Huzinkem za volantem nového hybridního kamionu Renault C460 Hybrid Edition na startu Dakaru v roce 2020. A přání se promění v realitu. Tým totiž naplňuje myšlenku organizátorů být inovativní a společensky odpovědný. Právě taková se snaží být i společnost Riwald Recycling – hlavní sponzor týmu Riwald Dakar, který v současné době slaví své výročí. Riwald Recycling investuje do budoucnosti a je jednou z nejvíce inovativních recyklačních společností v Evropě. Je více udržitelná, čistší a profesionální a recykluje všechny myslitelné kovy s cílem opětovně použít 100% recyklovaných materiálů uvolněných do současné moderní ekonomiky. „I díky filozofii a prioritám této holandské společnosti můžeme všichni stát u zrodu velkých změn ve světě motorsportu a vykročit k lepšímu prostředí a ještě lepšímu světu,“ dodal hrdě Mario Kress.

Technické údaje kamionu Renault TrucksC460 Hybrid Edition:
Typ: Renault Trucks C 460 Hybrid Edition
Motor: DXI 13
Převodovka: ZF Ecomat 6HP
Převodová skříň: ZF VG 1600
Přední a zadní náprava: Axle Tech 4000 grand series.
Výkon dieselového motoru: 1040 HP
Točivý moment dieselového motoru: 4600 Nm
Elektromotor:  ZF CeTrax lite
Přídavný výkon E-motoru: 205 HP
Maximální točivý moment: 1600 Nm
Tlumení: Hendrickson

Další informace:

MKR Technology
Od roku 2014, pod inspirativním vedením konstruktéra Maria Kresse, MKR Technology staví a vyvíjí kamiony pro rally ve spolupráci se společností Renault Trucks. Tým MKR je zodpovědný za konstrukci kamionů Renault CBH385-Sherpa a Renault K520. V pátek 27. září 2019 díky ní spatřil světlo světa Renault Trucks C460 Hybrid Edition – první rallyový kamion na světě s hybridním pohonem.

Tým Riwald Dakar
Tým Riwald Dakar se účastní Rally Dakar od roku 2012. První tři roky se třemi Fordy HRX a rychlým asistenčním kamionem. V roce 2015 Gert Huzink debutoval s kamiony. Od roku 2016 tým Riwald Dakar spolupracuje s konstrukčním týmem MKR Technology z České republiky.

Společné úspěchy
2016. 1. místo Rally OiLibya v Maroku – Gert Huzink (K520)
2017 2. místo Morocco Desert Challenge – Gert Huzink (K520)
2018 7. místo Dakar – Gert Huzink (K520)
2019 6. místo Morocco Desert Challenge – Gert Huzink (K520)

ADRESA

Patrik Pátek/PatRESS
Příchovice 338
334 01 Příchovice
Czech Republic

KONTAKT

patek@patress.cz
+420 776 765 036
IČ: 74421000
www.patress.cz